30.03.2020 14:05 4 Kwt/UM Gdynia

Nowy cennik biletów metropolitalnych już od kwietnia

Źródło: UM Gdynia

Od 1 kwietnia zmieniają się ceny biletów metropolitalnych Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej. Zmianom nie ulegają natomiast ceny biletów komunalnych i kolejowo-komunalnych. Wraz z nowym cennikiem, wprowadzony zostanie natomiast nowy sposób obliczania czasu ważności biletów okresowych.

Wraz z początkiem nowego miesiąca zmienia się cennik biletów MZKZG. Zmianie ulegnie cena biletu imprezowego kolejowo-komunalnego. Ceny biletów imprezowych komunalnych nie wzrosną. Papierowe metropolitalne bilety jednoprzejazdowe oraz 24- i 72-godzinne sprzed podwyżki nie zostaną wycofane z obiegu.

MZKZG przewiduje zaopatrzenie wybranych punktów sprzedaży w dopłaty. Konieczny będzie dobór właściwego biletu dopłatowego, tzn. aby skorzystać np. ze "starego" biletu 24-godzinnego, trzeba będzie wybrać dopłatę dedykowaną biletowi 24-godzinnemu – informuje gdyński urząd.

Nowe ceny biletów od 1.04.2020 w ZKM Gdynia

Mat. pras.

W Wejherowie ceny papierowych biletów jednorazowych, na liniach zwykłych, w granicach Wejherowa, Redy, Rumi oraz gmin Wejherowo i Luzino, będą wynosić 3,8 zł (normalny) i 1,9 zł (ulgowy). Tańsze będą jednorazowe bilety elektroniczne (odpowiednio: 3,4 zł i 1,7 zł). Za bilety okresowe pasażerowie wejherowskiego MZK zapłacą maksymalnie o 6 zł więcej niż dotychczas.

Źródło: wejherowo.pl

Inaczej będzie też obliczana długość ważności biletów okresowych.

Planowana jest zmiana dotycząca okresowych biletów metropolitalnych, obowiązujących w środkach komunikacji miejskiej organizowanej przez ZTM w Gdańsku, ZKM w Gdyni i MZK Wejherowo. Obecnie bilety te występują jako bilety 30-dniowe, tj. ważne przez okres 30 kolejnych dni kalendarzowych od dnia wskazanego przez kupującego oraz miesięczne, tj., ważne od pierwszego do ostatniego dnia danego miesiąca – podaje Urząd Miasta w Gdyni.

Bilety okresowe sprzedawane będą jako bilety miesięczne ważne na okres miesiąca, od pierwszego do ostatniego dnia danego miesiąca lub od wskazanego dnia do dnia poprzedzającego ten dzień w kolejnym miesiącu, np. od 10 listopada do 9 grudnia. Wyjątek będą stanowiły bilety rozpoczynające ważność w dniu 30 lub 31 stycznia. Będą one ważne do ostatniego dnia lutego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24