30.03.2020 12:12 3 rp/wejherowo.pl

Biuro przy wejherowskim cmentarzu działa normalnie

Fot. Wejherowo.pl

Biuro Administracji Cmentarza Komunalnego, mimo prac inwestycyjnych, działa już przy samej nekropolii. Jest ono czynne od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9:00 do 15:00.

Pandemia koronawirusa uniemożliwia wykonywanie wielu czynności i załatwianie licznych spraw. Nie inaczej jest z pochówkiem bliskich nam osób. Zainteresowani organizacją tych uroczystości mieszkańcy Wejherowa mogą jednak wszelkie formalności załatwiać w Biurze Administracji Cmentarza Komunalnego, znajdującym się przy ul. Roszczynialskiego, tuż za kwiaciarnią obok parkingu.

Jak już informowaliśmy, administratorem miejskiego cmentarza jest Wejherowski Zarząd Nieruchomości Komunalnych, który zajmuje się wszelkimi formalnościami związanymi z pochówkiem oraz nadzoruje prace w obrębie cmentarza – czytamy w komunikacje na stronie miasta.

W lutym informowaliśmy o postępach prac na wejherowskim cmentarzu. Już od początku stycznia br. realizowane są tam już pierwsze pochówki, o czym pisaliśmy tutaj.

Na nowym cmentarzu przewidziano na razie dwa tysiące miejsc w kwaterach ziemnych i kolumbariach. Dotychczas pochowanych jest na nim około 30 osób. Obecnie w Wejherowie funkcjonują dwa cmentarze – parafialny i komunalny. To mieszkańcy wybierają, na którym cmentarzu chcą pochować swoich bliskich. Więcej informacji, w tym cennik, można znaleźć na stronie miasta.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24