27.03.2020 12:15 100 NW/MZ

Powiat wejherowski - potwierdzono dwa przypadki koronawirusa

zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce stale wzrasta. Ministerstwo zdrowia w piątkowy poranek (27 marca) poinformowało o 23 nowych przypadkach zakażenia. Łącznie daje to 1244 osoby zakażone wirusem SARS CoV-2. Pierwsze dwa przypadki odnotowano w powiecie wejherowskim oraz jeden w powiecie gdańskim.


Aktualizacja, godz.12:10

Do tej pory u pacjentów, których diagnozowaliśmy u nas, w szpitalu w Wejherowie nie potwierdzono zakażenia koronawirusem. Dwa nowe przypadki z powiatu wejherowskiego nie dotyczą osób, które były pacjentami naszej placówki – informuje lek. Adam Hermann, przewodniczący Zespołu Kontroli Zakażeń Szpitalnych.

Ponadto Adam Hermann dodaje, że potwierdzone przypadki w powiecie sugerują, że chorych w naszym regionie będzie coraz więcej. Niewykluczone, że takie osoby trafią do wejherowskiego szpitala.

Czas oczekiwania obecnie na wyniki testów wynosi nawet do siedmiu dni.


Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował, że na terenie województwa pomorskiego potwierdzono koronawirusa u trzech osób. Jedna z nich pochodzi z powiatu gdańskiego, a dwie z wejherowskiego.

Stan zdrowia osób, u których stwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 jest dobry. Będzie przeprowadzona konsultacja lekarska – czytamy na stronie gdańskiej stacji sanitarno-epidemiologicznej.

Koronawirus SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19, w Polsce został potwierdzony we wszystkich województwach. Najwięcej chorych odnotowuje się na Mazowszu, gdzie liczba zakażonych wynosi 291, oraz w woj. Łódzkim, gdzie potwierdzono wirusa u 158 osób. Dotychczas pacjenci zakażeni na pomorzu pochodzili z Pszczółek, Pruszcza Gdańskiego, okolic Tczewa, Gdańska, powiatu kartuskiego i Gdyni.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24