26.03.2020 16:00 18 rp

Nowe schody w Białogórze są nie do poznania

Fot. Róża Perszon/ TTM

Remont schodów na plażę przy zejściu numer 33 w Białogórze dobiegł końca. Estetyczna, ekologiczna i trwała konstrukcja jest odporna na odporna na kapryśną pogodę nad Bałtykiem. Kosztowała ponad 600 tysięcy złotych.

Jeszcze kilka miesięcy temu na tych, którzy wybierali się nad morze w Białogórze czekał smutny widok – spróchniałe, drewniane schody, które zagrażały nawet bezpieczeństwu. Od teraz się to zmieni, i choć w obecnych czasach spacer nie jest najlepszą opcją, to wykonawcy inwestycji mają nadzieję, już niebawem będzie można się cieszyć z wygody i pięknych widoków.

Przygotowujemy się do sezonu mimo sytuacji, którą mamy, z jednej strony spotykamy się w wspólnie podczas sztabu kryzysowego w gminie, ale z drugiej chcemy się cieszyć z tej udanej, co mamy nadzieję potwierdzą mieszkańcy za jakiś czas, inwestycji w Białogórze – podkreśla Adam Śliwicki, wójt gminy Korkowa.

Fot. Róża Perszon/ TTM

Fot. Róża Perszon/ TTM

Zmieniało się dużo, jak nie wszystko. Stare schody, drewniane i zniszczone, zostały wymienione na nowe z tarasem widokowym, które na wiele lat będą służyć spacerującym. Są odporne na działanie piasku, wiatru czy kapryśnego humory Bałtyku. Są specjalnie zaprojektowane tak, aby być przygotowanym na wszelkie warunki atmosferyczne.

Są zakotwiczone palami metalowymi w ziemi, cała konstrukcja jest metalowa, pokryta kompozytowymi dyskami, odporna na próchnicę czy rdzę – dodaje Krzysztof Obszyński, dyrektor Krokowskiego centrum Kultury.

Fot. Róża Perszon/ TTM

Zadanie zrealizowane zostało przez Krokowskie Centrum Kultury w Krokowej. Wartość całej inwestycji to blisko 606 tysięcy złotych, z czego 171 tysięcy pokryło dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego oraz z budżetu państwa. Widoki... w gratisie.

Fot. Kamery Nadmorski24.pl

Bezpośrednio z remontem schodów w Białogórze wiązały się też pewne niedogodności dla naszych Czytelników. Ze względu na konieczność przebudowy infrastruktury towarzyszącej, czasowo wyłączyliśmy transmisję na żywo, która była realizowana za pomocą jednej z naszych kamer. Już od kwietnia będziemy na nowo transmitować obraz z zejścia 33 w Białogórze.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24