25.03.2020 14:26 0 mike

Granice państwa pozostaną zamknięte co najmniej do 13 kwietnia

Źródło: MSWiA/Facebook

Jak poinformował na konferencji prasowej Mariusz Kamiński, minister spraw wewnętrznych i administracji, podjęto decyzję o przedłużeniu zamknięcia granic Rzeczypospolitej Polski co najmniej do 13 kwietnia.

Naszym założeniem jest dążenie do tego, aby poprzez przez dyscyplinę, doprowadzić do realizacji celu. Mamy głęboką akceptację społeczną dla zadań funkcjonariuszy – mówił na środowej (25 marca) konferencji szef resortu spraw wewnętrznych i administracji, potwierdzając informację o przedłużeniu zamknięcia granic państwowych co najmniej do 13 kwietnia.

Z dodatkowymi obostrzeniami muszą się liczyć osoby pracujące w strefie przygranicznej. Tylko do najbliższego piątku (27 marca) nie będą podlegali kwarantannie.

Po tym okresie, jeśli przekroczą granicę z powrotem do Polski, zostaną poddani 14-dniowej kwarantannie – zaznaczył Mariusz Kamiński.

Granice państwowe dla ruchu pasażerskiego zostały zamknięte od niedzieli 15 marca, na 10 dni. Wszyscy polscy obywatele znajdujący się teraz poza granicami, którzy wrócą do Polski, są poddani obowiązkowej, 14-dniowej kwarantannie domowej. Zawieszono międzynarodowe pasażerskie połączenia lotnicze i kolejowe, utrzymując przepływ towarów. Normalnie funkcjonują tez połączenia drogą morską. Podobnie jak w przypadku wcześniejszego zamknięcia granic, kwarantannie nie będą poddawani kierowcy obsługujący międzynarodowy przewóz towarów.

Minister Mariusz Kamiński zapowiedział też egzekwowanie przepisów, m.in. tych, które zakazują gromadzenia się powyżej dwóch osób w jednym miejscu.

Będziemy twardo egzekwowali przepisy w tym zakresie, aby ograniczyć zasięg epidemii. Walczymy o życie obywateli i naszych najbliższych – podkreślił minister.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24