24.03.2020 18:10 7 NW/KPP w Wejherowie

Policja zatrzymała 21-latka, który bez uprawnień prowadził pojazd

Fot. archiwum

Policjanci z wejherowskiej drogówki w poniedziałek (23 marca) zatrzymali 21-latka, który bez uprawnień kierował pojazdem. W Redzie podczas rutynowej kontroli okazało się, że młody mężczyzna m.in. nie miał uprawnień do prowadzenia samochodu.

Kierujący nie posiadał także ważnego ubezpieczenia ani przeglądu technicznego pojazdu. Grozi mu za to kara do nawet dwóch lat pozbawienia wolności.

W czwartek (23 marca) po godzinie 16:00 funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali, w Redzie na ulicy Leśnej do kontroli drogowej, kierowcę samochodu Seat Toledo. Podczas legitymowania okazało się, że kierowca nie miał uprawnień do kierowania pojazdem, ponieważ te zostały mu cofnięte przez uprawniony organ.

Na dalszym etapie weryfikacji ujawniono, że mężczyźnie odebrany został w ubiegłym roku dowód rejestracyjny, ze względu na zły stan techniczny samochodu. Ponadto kierowca nie posiadał ważnego ubezpieczenia OC.

Kierujący Seatem 21-latek, zgodnie z obowiązującymi przepisami, popełnił przestępstwo, za które grozi mu kara pozbawienia wolności do dwóch lat. Biorąc pod uwagę też brak ważnej polisy OC, prawdopodobnie będzie musiał zapłacić nawet do 5200 złotych kary, gdyż informacja ta przekazana została do Funduszu Gwarancyjnego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24