24.03.2020 12:59 2 mike

Błądzikowo: Trzy osoby w szpitalu, sprawca wypadku ‘na podwójnym gazie’

Fot. Czytelnik

We wtorkowy (24 marca) poranek na skrzyżowaniu z ulicą Pucką w Błądzikowie kierujący dostawczym volkswagenem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z prawidłowo jadącym mercedesem. W wyniku zderzenia trzy osoby – kierowcy obu aut i pasażer volkswagena – zostali przewiezieni do szpitala. Okazało się również, że sprawca wypadku wcześniej spożywał alkohol.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pucku otrzymali zgłoszenie o wypadku na ulicy Puckiej w Błądzikowie o godzinie 7:30.

Na miejsce udali się policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Jak ustalono, kierujący samochodem marki Volkswagen nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy osobowego mercedesa, który poruszał się w kierunku Żelistrzewa – mówi sierż. Ewa Bresińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia, zatrzymano również dowody rejestracyjne pojazdów. Przebadano też kierowców pod kątem trzeźwości. Okazało się, że 43-letni kierowca dostawczego volkswagena spożywał wcześniej alkohol. Zatrzymano mu prawo jazdy. Trzy osoby, które brały udział w wypadku – kierowcy obu aut i pasażer z samochodu dostawczego – zostali odwiezieni do szpitala, w celu przeprowadzenia szczegółowych badań lekarskich. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Fot. Czytelnik Fot. Czytelnik Fot. Czytelnik Fot. Czytelnik

Kwestię odpowiedzialności za spowodowanie wypadku po spożyciu alkoholu reguluje artykuł 177 Kodeksu karnego. Wymiar kary jest zależny od stanu zdrowia poszkodowanego. Sprawca może więc trafić za kraty na czas do trzech lat albo na okres od sześciu miesięcy do ośmiu lat, jeżeli skutkiem wypadku jest śmierć bądź ciężki uszczerbek na zdrowiu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24