23.03.2020 11:00 2 rp/gdansk.policja.gov.pl

Złodzieje paliwa przyłapani na gorącym uczynku

Fot. gdansk.policja.gov.pl

Policjanci z Gdańska około godziny 5:00 nad ranem, podczas sprawdzania parkingu, zauważyli mężczyznę, który wlewał paliwo do zbiornika volkswagena. Jednocześnie mundurowi zobaczyli, jak kolega mężczyzny chowa taki sam wąż przed policjantami pod siedzeniem w aucie. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, gdzie w piątek (20 marca) usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem do samochodu i kradzieży paliwa

Policjanci, gdy podchodzili do mężczyzny, zauważyli, że w samochodzie "na minuty", zaparkowanym obok volkswagena, otwarty jest wlew paliwa, z którego wystaje gumowy wąż. Mundurowi zdecydowali o zatrzymaniu obu mężczyzn pod zarzutem kradzieży z włamaniem do samochodu i kradzieży paliwa. Podejrzani nie chcieli jednak współpracować z policjantami i wybrali inną drogę – ucieczkę. Ta się jednak nie udała.

Mężczyźni próbowali uciec z miejsca interwencji, ale szybko zostali obezwładnieni i przewiezieni do komisariatu. Na miejscu interwencji policjanci wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady – podkreślają policjanci.

Fot. gdansk.policja.gov.pl

Śledczy ustalili, że w baku samochodu znajdowało się około 27 litrów paliwa, a dzięki interwencji policjantów, mężczyźni nie zdążyli opróżnić całego baku. Zatrzymany 26- i 39-latek usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem do samochodu i kradzieży benzyny, za co grozi 10 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24