06.03.2020 16:00 9 Gol

Na Wzgórze Wolności przyjedzie Znicz

W drugim spotkaniu drugiej części sezonu II ligi Gryf Wejherowo zagra przed własną publicznością ze Zniczem Pruszków. Początek spotkania w niedzielę (8 marca) o godzinie 14:00.

Gryf Wejherowo fatalnie rozpoczął ligowe zmagania w 2020 roku. Przypomnijmy, że w inauguracyjnej kolejce żółto-czarni na wyjeździe wysoko przegrali z jednym z czołowych zespołów ligi Resovią aż 0:6. Co do przebiegu samego meczu, szkoleniowiec wejherowian na pomeczowej konferencji prasowej nie chciał być za bardzo wylewny.

Gratuluję Resovii zmontowania mocnej ekipy i życzę im awansu. Co do podsumowania samego meczu, to 3:0 do przerwy i 3:0 po przerwie. Do tego jeszcze kilka niewykorzystanych sytuacji przez Resovię. Wynik mógłby być wyższy. Na tyle, ile byliśmy w stanie, na tyle przeciwdziałaliśmy. Tak po prostu wyglądamy i tyle byliśmy w stanie zrobić. Na ostatnie minuty wpuściliśmy naszych żelaznych rezerwowych z 2003 rocznika. Nie narzekam. Takim arsenałem dysponujemy i gramy tym, na co nas stać – mówił Łukasz Kowalski, trener Gryfa.

Do zakończenia sezonu pozostało jeszcze 13. kolejek i Gryf ma coraz mnie czasu, żeby odrobić stratę dzielącą go do miejsca gwarantującego utrzymanie. Obecnie jest to 14 „oczek”. Przed kolejną szansą na zdobycie ligowych punktów gryfici staną w niedzielę. Na Wzgórzu Wolności wejherowianie podejmą Znicz Pruszków.

W przeciwieństwie do WKS-u, Znicz lepiej rozpoczął 2020 rok – od ligowego zwycięstwa nad Pogonią Siedlce 2:1. Ten wynik z pewnością ucieszył żółto-czarnych, bo Pogoń to zespół – tak jak i Gryf – walczący o utrzymanie (Znicz jest w środku tabeli na 9. miejscu).

Pierwszy mecz Znicz rozegrał na sowim stadionie. Choć od pierwszych minut było widać, że spotkanie do lekki należeć nie będzie, to żółto-czerwoni się nie poddali i walczyli do końca. Aż wywalczyli zacne 3 punkty! Tym samym utrzymując się w środku tabeli z 30 punktami na koncie – napisał po tym spotkaniu na swojej oficjalnej stronie Znicz.