28.02.2020 14:00 0 mike/KPP Wejherowo

Prowadził 'na podwójnym gazie', nie miał uprawnień i posiadał narkotyki

Fot. KPP Wejherowo

Odpowiedzialności karnej nie uniknie 20-latek, który został zatrzymany w środowy (26 lutego) wieczór do kontroli drogowej w Rumi. Okazało się, że młody mężczyzna prowadził samochód pod wpływem alkoholu, bez koniecznych uprawnień, a dodatkowo miał przy sobie narkotyki. Niewykluczone też, że poruszał się autem pod wpływem substancji psychoaktywnych – to wykażą wyniki badania krwi.

Do zatrzymania doszło około godziny 21:00 i przeprowadzili je policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z rumskiego komisariatu. Jak się okazało, 20-latek, który prowadził opla vectrę, znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu. To jednak nie wszystko.

Okazało się, że 20-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Policjanci podczas sprawdzania mężczyzny oraz jego samochodu ujawnili susz roślinny – marihuanę. W związku z tym zaistniało podejrzenie, że 20-latek mógł znajdować się także pod wpływem narkotyków, dlatego została pobrana od niego krew do analizy – mówi asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Dwudziestolatek został zatrzymany i przesłuchany. Jeśli się okaże, że prowadził samochód pod wpływem środków odurzających, grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności. Za posiadanie narkotyków można trafić do więzienia na trzy lata. Mężczyzna odpowie też za jazdę pod wpływem alkoholu i bez wymaganych uprawnień.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24