27.02.2020 12:15 0 Gol

Wejherowska 'Ósemka' wygrała powiatowy turniej w koszykówkę

Mat. pras.

Chłopięca drużyna Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie nie miała sobie równych podczas Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce. Wejherowska szkoła zdecydowanie wywalczyła tytuł mistrzów powiatu.

Chłopięca drużyna „Ósemki” poszła w ślady swoich koleżanek z SP nr 8, które również sięgnęły po mistrzowski tytuł. O tym pisaliśmy pod tym linkiem.

W chłopięcych zmaganiach w Powiatowych Igrzyskach Dzieci, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 8 w Wejherowie, rywalizowało siedem zespołów. Tak jak wśród dziewcząt, turniej rozpoczął się od gier w grupach. W tej fazie „Ósemka” trafiła do grupy B ze Szkołą Podstawową nr 4 w Redzie i SP w Kostkowie. Szkołę z Redy wejherowianie pokonali 32:10. Z kolei z zespołem z gminy Gniewino podopieczni Kordiana Zabrockiego zwyciężyli 41:10.

W finale powiatowych zmagań „Ósemka” zmierzyła się ze Szkołą Podstawową nr 9 w Rumi. Wejherowska drużyna wygrała 32:16. Trzecie miejsce przypadło SP z Bożegopola Wielkiego, które ograło SP Kostkowo 20:5.

Poziom rywalizacji był dobry, a mecze były bardzo emocjonujące. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami i dyplomami – informuje Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie.

Dodajmy, że powiatowe zawody były równocześnie eliminacjami do Półfinałów Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbędą się w Wejherowie.

Klasyfikacja generalna

– I miejsce –Szkoła Podstawowa nr 8 w Wejherowie (Adam Czoska, Hubert Frey, Jakub German, Rafał Labudda, Oskar Lesner, Antoni Parol, Cezary Zabrocki, Maciej Truszkowski; opiekun drużyny – Kordian Zabrocki)