27.02.2020 14:20 3 mike/KWP Gdańsk

Seryjny włamywacz trafił za kraty

Zdjęcie ilustracyjne/archiwum TTM

Nawet 10 lat więzienia grozi 49-latkowi, który może mieć na swoim koncie 14 kradzieży z włamaniem. Jak podają policjanci, udało mu się ukraść towary o łącznej wartości ponad 60 tysięcy złotych.

Działał przez kilka miesięcy w południowych dzielnicach Gdańska. Kradł pieniądze, sprzęt RTV i elektronarzędzia, ale nie gardził też papierosami czy alkoholem. Mowa o 49-latku zatrzymanym w Gdańsku, któremu kryminalni przypisują 14 kradzieży z włamaniem. Do pierwszej z nich miało dość pod koniec 2019 roku w dzielnicy Jasień, gdzie z terenu budowy zniknęły elektronarzędzia.

Podczas pracy nad sprawą włamań policjanci wykonali wiele czynności procesowych i operacyjnych. Kryminalni przeprowadzili wiele rozmów z mieszkańcami i dzięki dobremu rozpoznaniu oraz dokładnej analizie zdobytych informacji, wytypowali mężczyznę, który odpowiadał za te przestępstwa. Włamywaczem był 49-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Kryminalni ustalili jego tożsamość i zaczęli go szukać – podają funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Ustalono, że podejrzany ukrywa się na terenie ogródków działkowych w Gdańsku. Gdy kryminalni zapukali do drzwi altany, w której przebywał, mężczyzna nie miał zamiaru dobrowolnie otworzyć.

Funkcjonariusze z pomocą strażaków otworzyli drzwi siłowo i zatrzymali 49-latka. Policjanci w trakcie czynności zabezpieczyli w altanie przedmioty, których mężczyzna używał podczas popełniania przestępstw. Funkcjonariusze zabezpieczyli także ubrania sprawcy, w których dokonywał włamań – podaje KWP Gdańsk.

Poszkodowani oszacowali sumę strat na ponad 60 tysięcy złotych. Mężczyzna włamywał się do sklepów spożywczych, lokali gastronomicznych czy usługowych. Zastosowano wobec niego dozór policyjny.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24