27.02.2020 15:10 1 rp/Gdansk.pl

Kabareciarz przedstawi piłkarski monodram na stadionie w Gdańsku

Źródło: Facebook/Stadion Energa Gdańsk

To będzie nietypowy występ Wojtka Tremiszewskiego – trójmiejskiego aktora i improwizatora znanego m.in. z Kabaretu Limo i serialu „Spadkobiercy”. Wcieli się w rolę trenera i przedstawi teatralny monodram wcielając się w rolę trenera już w niedzielę (1 marca).

Kibicom na stadionie Energa Gdańsk rzadko kiedy towarzyszy śmiech do rozpuku, tym razem go z pewnością nie zabraknie, choć tematem przewodnim będzie oczywiście piłka nożna. „Pan Trener – komedia piłkarska” to tytuł monogramu, który zostanie odegrany przez kabareciarza na stadionie piłkarskim. Reżyserem monodramu jest Jakub Ehrlich, a autorem tekstu Szymon Jachimek. Wspólnie z Wojtkiem Tremiszewskim stworzyli komediową postać Rafała Wąsika, trenera V-ligowej drużyny Ajax Mściszewice.

Nic to, że za swoją pracę pobiera honorarium w postaci świeżych jajek i wiader z tynkiem, nic wreszcie to, że żona ma dosyć jego jednoosobowych narad taktycznych w garażu. On kocha, po prostu kocha piłkę nożną, a każdy mecz jest dla niego ważniejszy niż narodziny własnego dziecka. I choćby cały świat i tabela ligowa mówiły mu, że ta miłość do futbolu jest nieodwzajemniona, on nie jest w stanie jej porzucić. Może to toksyczny związek i pewny przepis na zmarnowanie sobie życia. A może Wąsik ma więcej rozumu niż ktokolwiek w gminie przypuszcza, bo wytrwale ściga swe wielkie marzenie – mówi Wojtek Tremiszewski.

Źródło: Gdansk.pl

Spektakl odbędzie się 1 marca na Stadionie Energa Gdańsk i potrwa 60 minut. Wcześniej na fanów komedii i piłki nożnej czeka specjalne zwiedzanie stadionu, które rozpocznie się o godzinie 18:00 w sekretariacie głównym stadionu i zakończy się występem Tremiszewskiego w Sali Pucharowej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24