26.02.2020 14:02 0 Gol

Szkoła z gminy Szemud mistrzem powiatu wejherowskiego!

Mat. pras.

Społeczna Szkoła Podstawowa z Przedszkolem w Dobrzewinie–Karczemkach w finale pokonała drużynę Szkoły Podstawowej z Bolszewa 2:1. I tym samym uczniowie z gminy Szemud zostali mistrzami powiatu wejherowskiego w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w mini piłce siatkowej chłopców.

Sportowe zmagania odbyły się w hali przy Szkole Podstawowej nr 9 w Rumi. Do rywalizacji przystąpiło ponad 70 zawodników z ziemi wejherowskiej.

Zwycięzcą turnieju została drużyna ze Społecznej Szkoły Podstawowej z Przedszkolem w Dobrzewinie–Karczemkach, która zasłużenie wygrała całe zawody. Mecze były bardzo wyrównane i emocjonujące – mówi Andrzej Byczkowski, dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie.

Najpierw siedem zespołów podzielonych zostało na dwie grupy. Dwie najlepsze szkoły awansowały do fazy pucharowej. Ostatecznie w meczu o 3. miejsce Szkoła Podstawowa nr 3 w Redzie pokonała SP nr 11 w Wejherowie 2:0, a w wielkim finale szkoła z gminy Szemud ograła podstawówkę z Bolszewa i będzie reprezentować powiat wejherowski w Półfinałach Wojewódzkich Igrzysk Dzieci, które odbędą się w Chwaszczynie.

Klasyfikacja generalna

– I miejsce – Społeczna Szkoła Podstawowa z Przedszkolem w Dobrzewinie – Karczemkach (Miłosz Boszko, Marcel Formella, Maksymilian Kostępski, Olivier Kozuch, Tymon Kukawka, Maksymilian Merchel, Marek Naczk, Maksymilian Pawłowski, Igor Stępka, Konrad Wroński, opiekun drużyny – Anna Bruchal)