27.02.2020 08:40 3 Kwt/KWP Gdańsk

Czwartek pod znakiem kontroli prędkości na pomorskich drogach

Fot. archiwum

W czwartek (27 lutego) policjanci z drogówki wezmą udział w działaniach „Prędkość”. Mundurowi wyposażeni w mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane z wideorejestratorami będą patrolować pomorskie drogi – zwłaszcza w miejscach, w których najczęściej dochodzi do popełniania wykroczeń.

Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku, na pomorskich drogach można się spodziewać wzmożonych kontroli, w ramach akcji „Prędkość”. Jej celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości.

Podczas kontroli drogowej policjant sprawdzi, czy kierowca i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci są przewożone w fotelikach lub innych, dostosowanych do wzrostu i masy ciała urządzeniach. Każdy kierowca zostanie poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – informują policjanci z zespołu prasowego KWP Gdańsk.

Policjanci apelują, aby mimo sprzyjającej aury, zachować czujność na drogach. Dobre warunki atmosferyczne często usypiają czujność uczestników ruchu. Do najtragiczniejszych zdarzeń drogowych dochodzi na prostym odcinku drogi, na suchej nawierzchni, przy dobrych warunkach do jazdy. Przyczyną wypadków zazwyczaj jest nadmierna prędkość.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24