25.02.2020 12:44 0 Gol

Rumska SP nr 9 wygrywa powiatowy turniej w siatkówkę

Mat. pras.

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 w Rumi odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w mini piłce siatkowej. Gospodarz okazał się niegościnny dla rywali i to SP nr 9 sięgnęła po mistrzowski tytuł.

W zawodach wzięło udział ponad 70 zawodniczek z powiatu wejherowskiego. Oprócz medali, drużyny walczyły też o awans do Półfinału Wojewódzkich Igrzysk Dzieci, które odbędą się w Pucku.

Zwycięzcą powiatowego turnieju została drużyna gospodyń, czyli Szkoły Podstawowej nr 9 w Rumi. Poziom gry zwycięskiego zespołu pozwala mieć nadzieję na dobry wynik w półfinale – mówi Andrzej Byczkowski, dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie.

Drużyny grały do dwóch zwycięskich setów. Drużyna Szkoły Podstawowej nr 9 w Rumi wszystkie swoje spotkania wygrała bez straty seta. W finale rumianie pokonali Szkołę Podstawową nr 3 z Redy.

Klasyfikacja generalna

– I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9 w Rumi ( Vanesa Bulenda, Maja Gojtowska, Oliwia Kossobudzka, Oliwia Kupper, Klaudia Owczyńska, Roksana Roszkowska, Lilia Sałek, Kornelia Szymoniak, Zuzanna Zajda, Oliwia Żyłów, opiekun drużyny – Anna Brodacka)

– II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Redzie

– III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 w Wejherowie

– IV miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Strzebielinie

– V miejsce –Społeczna Szkoła Podstawowa z Przedszkolem w Dobrzewinie–Karczemkach

– VI miejsce – Szkoła Podstawowa w Orlu

– VIII miejsce – Szkoła Podstawowa w Gniewinie


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24