25.02.2020 10:50 0 rp/TTM

Nagrodzono 70 sportowców w 17 różnych kategoriach

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Już po raz dziewiąty, podczas Gali Sportu Powiatu Wejherowskiego, w poniedziałek (24 lutego) nagrodzono najlepszych sportowców z naszego regionu. Wszyscy za ciężką pracę i indywidualne wyniki otrzymali nagrody finansowe i sporą dawkę motywacji na kolejny, pracowity dla nich rok.

Tradycja wspólnego spotkania ze sportowcami, trenerami i działaczami na rzecz sportu od wielu lat pozwala nie tylko na serdeczny uścisk dłoni, ale także na przekazanie tym najlepszym środków finansowych na dalszy rozwój. Jak zaznacza starosta wejherowski, sport uczy nas życia, dlatego jest tak ważny i powinien być doceniany.

Ten rok był oczywiście dla nas udany, jak każdy poprzedni – komentuje Gabriela Lisius, starosta wejherowski. – Mamy coraz większą bazę sportową, cieszymy się, że możemy przeznaczać na to coraz więcej pieniędzy, ponieważ dobrze wiemy, że sport uczy także życia, motywacji i pracy nad sobą.

Liczba nagród to nie jedyny rekord, który padł na gali. W tym roku udało się przeznaczyć największą sumę z budżetu powiatu – niemal 50 tysięcy złotych powędrowało na nagrody dla uczestników.

Wśród 70 z nich najwięcej nagrodzonych jest piłkarzy ręcznych, w tym nie zabrakło nagród dla Tytanów, którzy rywalizują w I lidze. Kolejnym mocnym akcentem podczas poniedziałkowej gali były sporty walki.

Jako klub jesteśmy nagradzani od początku tej imprezy, w tym roku udało nam się zdobyć złote, srebrne i brązowe medale, nie tylko w zawodach ogólnopolskich, ale i międzynarodowych – wylicza Wojciech Wasiakowski, trener Wejherowskiego Klubu Bokserskiego.

Wcześniej to był taki plebiscyt, ale teraz od dziewięciu lat mamy regulamin, nim się kierujemy – wspomina Andrzej Byczkowski, dyrektor PZPOW w Wejherowie. – W tym roku nagrodzimy rekordową liczbę sportowców i trenerów.

Fot. Damian Klechowicz/TTM vlcsnap-2020-02-25-08h41m26s851.png Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM

Nagrody dla trenerów i zawodników najliczniejszej grupy, a więc Tytanów, zostaną wręczone podczas najbliższego meczu, czyli w sobotę (29 lutego) o godzinie 17:00. Wówczas wejherowscy szczypiorniści będą walczyć o trzecie ligowe zwycięstwo z MKS Nielbą Wągrowiec.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24