26.02.2020 08:05 0 Kwt

Pojawią się kolejne utrudnienia na Obwodnicy Trójmiasta

Archiwum/zdjęcie ilustracyjne

Kierowcy poruszający się Obwodnicą Trójmiasta mogą napotkać na kolejne utrudnienia związane z budową Trasy Kaszubskiej. Od najbliższej środy (26 lutego) na łącznicach Węzła Gdynia Wielki Kack wystąpią niedogodności w przejeździe w kierunku Chyloni.


Aktualizacja, 26 lutego, godz. 8:00

Jak poinformowali w środę (26 lutego) przedstawiciele GDDKiA, utrudnienia na Obwodnicy Trójmiasta zaczną obowiązywać od czwartku (27 lutego), od godziny 9:30.


Planowane są prace przy przebudowie sieci wodociągowej, która znajduje się w nasypie i pod łącznicą w relacji ul. Gdańska – ul. Chwaszczyńska.

W związku z tym, będzie konieczne zwężenie łącznicy do jednego pasa ruchu (jest dwupasmowa), co może wpływać na przejezdność Obwodnicy Trójmiasta w kierunku Gdyni-Chyloni. Te utrudnienia potrwają około tygodnia – informuje Piotr Michalski, st. specjalista ds. komunikacji społecznej GDDKiA w Gdańsku.

O konieczności budowy nowej trasy S6 mówiło się już od wielu lat od lat. Jej pierwotna wersja uwzględniała prace budowlane aż do Lęborka. Ostatecznie jednak, pomimo sprzeciwu części samorządów i mieszkańców, zdecydowano się na realizację Trasy Kaszubskiej do Bożegopola Wielkiego. Obecnie na drodze, która od południa ma omijać i zarazem odciążać m.in. Małe Trójmiasto Kaszubskie, widać prowadzone na szeroką skalę prace.

Budowa drogi ekspresowej S6 została ujęta w rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych. Dla mieszkańców powiatu wejherowskiego najważniejsze jest odciążenie drogi krajowej nr 6, która przebiega m.in. przez Małe Trójmiasto Kaszubskie, Bolszewo, Gościcino czy Kębłowo. Ruch tranzytowy, który obecnie mocno daje się we znaki, zostanie przeniesiony na nowo wybudowaną Trasę Kaszubską. Budowa pomorskiego odcinka ekspresówki ma się zakończyć w lipcu 2021 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24