21.02.2020 12:00 0 Gol

Gryf wygrywa i przegrywa w sparingach

Ze zmiennym szczęściem zaprezentowali się piłkarze Gryfa Wejherowo w ostatnich dwóch spotkaniach kontrolnych. Żółto-czarni pokonali Radunię Stężyca 2:1 oraz przegrali z Concordią Elbląg 0:4.

Po ostatnim zwycięstwie ze Stolemem Gniewino Gryf podtrzymał passę wygranych sparingów. Tym razem podopieczni Łukasza Kowalskiego mierzyli się z trzecioligową Radunią Stężycą. Żółto-Czarni okazali się skuteczniejsi, wygrywając 2:1.

Pierwsza połowa spotkania w Stężycy to wyrównana gra obu ekip. Choć po obu stronach nie brakowało bramkowych sytuacji, to żaden z piłkarzy przebywających na murawie nie był wystarczająco skuteczny. Gole padły za to w drugiej połowie pojedynku. W 52. minucie spotkania otwierające trafienie zanotował Filip Burkhardt. Goście musieli czekać na wyrównanie do 64. minuty. Wówczas efektywnym uderzeniem popisał się Szymon Nowicki. W 81. minucie meczu rezultat ustalił Jakub Poręba, który zagwarantował podopiecznym Łukasza Kowalskiego zwycięstwo – relacjonuje Gryf Wejherowo.

Jeśli chodzi o wynik, to piłkarze ze Wzgórza Wolności nie mieli powodów do radości po sparingu z Concordią Elbląg. Trzecioligowiec pokonał drugoligowca aż 0:4. Po pierwszej połowie Concordia prowadziła 3:0 po trafieniach Łukasza Kopki, Cypriana Maciejewskiego oraz Adama Dudy. Wynik meczu w 75. minucie ustalił Adam Skierkowski.

Przypomnijmy, że w weekend 29 lutego/1 marca wystartuje druga części sezonu w II lidze. W pierwszym meczu ostatni w tabeli Gryf na wyjeździe zmierzy się z czwartą Resovią.

Gryf Wejherowo – Concordia Elbląg 0:4 (0:3)

Bramki: Łukasz Kopka (10), Cyprian Maciejewski (27), Adam Duda (35), Adam Skierkowski (75)

Gryf Wejherowo: Dawid Leleń (46 Wiesław Ferra) - Kamil Kankowski (46 Ryszard Lademann), Bartosz Gęsior, Marcin Burkhardt, Mariusz Sławek (46 Rafał Jahn) – Mikołaj Formella (46 Nikodem Sroka), Oskar Sikorski (46 Jakub Godlewski), Jakub Pek (46 Dawid Pilarski), Karol Baranowski (46 Daniel Kwidziński), Tomasz Kolus – Szymon Nowicki

Concordia Elbląg: Kamil Szawaryn – Wojciech Dziemidowicz, Rafał Maciążek, zawodnik testowany, Cyprian Maciejewski, Michał Lewandowski, Radosław Bukacki, Łukasz Kopka, Radosław Lenart, Rafał Lisiecki, Adam Duda. W II połowie grali także: Paweł Łakota, Tomasz Szawara, Paweł Pelc, Adam Skierkowski, Szymon Drewek, Hubert Piech, Mariusz Pelc, Giva

Radunia Stężyca – Gryf Wejherowo 1:2 (0:0)

Bramki: Filip Burkhardt (52) – Szymon Nowicki (64), Jakub Poręba (81)