20.02.2020 14:30 0 Gol

Smoki z Bojana pożegnały się z futsalowym Pucharem Polski

Fot. Pixabay.com

Rekord Bielsko-Biała to drużyna, z którą przyszło się zmierzyć Dragonowi Bojano w 1/8 finału Pucharu Polski w futsalu. W środowym (19 lutego) spotkaniu halowi piłkarze z gminy Szemud przegrali z Rekordem 1:8.

To będzie dla nas historyczny mecz. Nasza tradycja futsalowa jest krótka i po raz pierwszy zagramy w 1/8 finału Pucharu Polski. W I Lidze Futsalu rozgrywamy drugi sezon – zapowiadał przed spotkaniem Dragon Bojano.

Rekord Bielsko-Biała to jeden z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce, jeśli chodzi o futsal. W ostatnich trzech latach sięgał po złote medale Mistrzostw Polski. W sumie najlepszą drużyną w kraju był czterokrotnie. Raz sięgnął po srebrne medale i czterokrotnie był brązowym medalistą. Rekord jest trzykrotnym zdobywcą Pucharu Polski (2013, 2018, 2019). W tym sezonie bielszczanie pewnie kroczą po kolejny tytuł Mistrza Polski. Po 16 z 26 kolejek mają 14 punktów przewagi nad Clearexem Chorzów. W sumie wygrali 14 spotkań, jeden zremisowali i jeden przegrali. Bilans bramkowy 97-31. W 1/16 Pucharze Polski Rekord wygrał 4:2 z Orłem Futsal Jelcz-Laskowice.

Z kolei Dragon w rozgrywkach pucharowych funduje sobie niecodzienne emocje.

W Toruniu z TAF prowadziliśmy 3:1 by następnie wynik obrócił się w stan 3:5. W ostatnich pięciu minutach strzeliliśmy trzy bramki i wygrywając 6:5 uzyskaliśmy awans do kolejnej rundy a tam… w 1/16 działo się coś nieprawdopodobnego. Ze Słonecznym Stokiem Białystok przegrywaliśmy 0:4 i w niespełna 9 minut strzeliliśmy 6 bramek. Zwycięstwo 6:4, radość z awansu i radość z możliwością gry z Rekordem Bielsko-Biała – pisze w mediach społecznościowych drużyna futsalowa z Bojana.

Na spotkaniu z Rekordem zakończyła się pucharowa przygoda Dragona w trwającym sezonie. Zespół z gminy Szemud przegrał u siebie 1:8.

Sensacji nie było, ale i tak możemy być dumni z naszej drużyny. Wielkie brawa za postawę w pierwszej połowie, po której przegrywaliśmy 0:1. W tej części meczu dwoił się i troił w bramce Dariusz Grubba, który został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu w drużynie Dragona. Najlepszym zawodnikiem drużyny gości został wybrany Michał Kubik. W drugiej części meczu Rekord się rozpędził na dobre i strzelał nam kolejne bramki – podsumował spotkanie LZS Dragon Bojano.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24