19.02.2020 15:00 14 mike/KWP Gdańsk

[Film] Poznajesz ich? Ukradli paliwo i zdemolowali stację benzynową

Screen z filmu/Policja.pl/Youtube.com

Chociaż zdecydowana większość stacji benzynowych jest już wyposażona w systemy kamer, kradzieże paliw nadal nie należą do rzadkości. Nieczęsto jednak się zdarza, by złodzieje wykazywali się tak dużą determinacją, jak to było w przypadku mężczyzn, który okradli stację nieopodal Gdańska. Policjanci zdecydowali się upublicznić film z monitoringu, na którym zarejestrowano całe zdarzenie.

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy (17 lutego) wieczór w Bąkowie (gm. Kolbudy), niedaleko granic Gdańska. W pierwszej minucie filmu udostępnionego przez policję nie dzieje się nic szczególnego. Jeden z mężczyzn tankuje osobowego volkswagena passata, a drugi – myje przednią szybę. Później jednak okazuje się, że żaden z nich nie ma zamiaru zapłacić za paliwo. Zamiast udać się do kasy, próbują uciec. Te zamiary stara się udaremnić inny mężczyzna; niestety – bezskutecznie. Ostatecznie złodzieje uciekają z terenu stacji benzynowej, przy okazji demolując dystrybutor i uszkadzając samochód.

Sprawę prowadzą policjanci z komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim. Najprawdopodobniej przestępcy posłużyli się skradzionymi tablicami rejestracyjnymi, choć tej informacji nie potwierdzają kryminalni.

Wszystkie osoby rozpoznające mężczyzn, których wizerunki utrwaliła kamera monitoringu, lub mogące wskazać miejsce ich pobytu, proszone są o kontakt z komisariatem w Kolbudach (tel. 58 785 43 16). Można też zadzwonić pod numer alarmowy 112 lub zgłosić się do najbliższej jednostki policji.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24