19.02.2020 14:09 0 Gol

Tenisistki z Luzina coraz bliżej ekstraklasy!

Fot. GOSRiT Luzino

Kolejny krok ku grze na najwyższym krajowym szczeblu w żeńskim tenisie stołowym wykonały zawodniczki MAR-BRUK ZRB GOSRiT Luzino. W minionej kolejce podopieczne trenera Waldemara Płotki wysoko pokonały MLUKS Dwójkę Rawa Mazowiecka 7:3.

Bardzo dobre zawody rozegrała Nuriya Zhaludok, która, notabene, lideruje w klasyfikacji indywidualnej zawodniczek w grupie północnej I ligi kobiet. W meczu przeciwko MLUKS zawodniczka luzińskiego zespołu wygrała wszystkie swoje indywidualne pojedynki i jeden deblowy. W grach „jeden na jednego” Zhaludok pokonała 3:1 Elizę Brzęczek oraz Katarzynę Gierach. Również wynikiem 3:1 w parze z Katarzyną Płotką ograła Elizę Brzęczek i Wiktorię Wrzosek.

Luzinianki przystąpiły bardzo skoncentrowane do tego spotkania i już po pierwszej partii gier indywidualnych nasz zespół objął prowadzenie 4:0. Następnie, wygrywając dwie gry deblowe, wyszły na prowadzenie 6:0, i już było wiadomo że punkty pozostaną w Luzinie – podsumowuje spotkanie GOSRiT Luzino.

Dodajmy, że przed ostatnią rundą gier prowadzący zespół Waldemar Płotka dokonał zmiany i do stołu podeszła Ania Nowakowska, która mimo porażki zagrała bardzo dobre spotkanie.

Po tej wygranej luzinianki umocniły się na pozycji lidera I ligi i są na najlepszej drodze ku awansowi do Ekstraklasy Kobiet. GOSRiT kolejny ligowy pojedynek rozegra dopiero 21 marca na wyjeździe z LKTS Luvena Luboń II.

Za nami również kolejna seria spotkań w męskiej I lidze tenisa stołowego. W miniony weekend (15/16 lutego) KAMIX ATS Małe Trójmiasto Rumia na wyjeździe miał zmierzyć się z MORLINY Ostróda II. Spotkanie zostało przełożone na 27 lutego. ATS obecnie zajmuje drugą pozycję w lidze.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24