18.02.2020 15:10 0 rp/Miasto.reda.pl

Rusza rekrutacja do przedszkoli w Redzie

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Burmistrz Redy informuje, że w związku z rozpoczynającą się rekrutacją do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych w publicznych szkołach podstawowych , należy pomyśleć o odpowiednich dokumentach i wnioskach. Czasu na wypełnianie formularzy jest coraz mniej, a już w środę (4 marca) rozpocznie się proces rekrutacji.

Do przedszkola mogą chodzić dzieci, które ukończyły 2,5 roku, jednak wiele zależy od tego, ile jest wolnych miejsc. Od 2017 roku prawo do miejsca w przedszkolu przysługuje wszystkim trzy-, cztero- i pięciolatkom, których rodzice chcą, by uczęszczali do placówki.

Jeśli dziecko chodziło już do przedszkola, rodzice muszą jedynie złożyć deklarację o kontynuowaniu edukacji w wybranej placówce w terminie od dnia 26 lutego 2020 r. do dnia 3 marca 2020 r., jak czytamy na stornie Urzędu Miasta w Redzie.

Natomiast gdy dziecko idzie po raz pierwszy do przedszkola, musi wziąć udział w rekrutacji. Procedura rejestracyjna w różnych miastach i gminach przebiega trochę inaczej. W Redzie wzory deklaracji dostępne są w sekretariatach oraz na stronach internetowych szkół i przedszkoli. Szczegółowych informacji można zasięgnąć także na stronie miasta.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24