16.02.2020 16:38 1 raz

Bieg Urodzinowy w cieniu tragedii

fot. Mieszko Weltrowski/TTM

W sobotę 16 lutego w Gdyni odbył się Bieg Urodzinowy. Niestety, nie zakończył się w wesołej atmosferze - jeden z uczestników tego wydarzenia zmarł. Nie zdołano więc przeprowadzić wszystkich biegów.

Bieg Urodzinowy upamiętnia nadanie Gdyni praw miejskich, które miało miejsce 10 lutego 1926 roku.

Organizatorzy w tym roku przygotowali kilka możliwości aktywnego świętowania urodzin miasta: biegi na dystansie 5 i 10 km; marsz nordic walking na dystansie 5 km; dziecięcy Bieg Urodzinowy – dystanse od 250m do 2000m (dzieci i młodzież w wieku 3-16 lat).

Bieg Urodzinowy postawił zawodnikom ciężkie warunki. Silny wiatr mocno dawał się we znaki, ale nie przeszkodził zwycięzcy, Arkadiuszowi Gardzielewskiemu w uzyskaniu czasu 29:52. 46 sekund później na metę wbiegł Emil Dobrowolski, a trzeci, z niemal minutową stratą do zwycięzcy finiszował Artur Kozłowski - relacjonują organizatorzy.

Zacięta była rywalizacji kobiet, gdzie losy zwycięstwa ważyły się do ostatnich metrów. Najwięcej sił zachowała Aleksandra Brzezińska, która wbiegła na metę z czasem 33:35, zaledwie o 4 sekundy wyprzedzając Aleksandrę Lisowską. Podium uzupełniła Anna Gosk, z czasem 34:06.

fot. Mieszko Weltrowski/TTM fot. Mieszko Weltrowski/TTM fot. Mieszko Weltrowski/TTM fot. Mieszko Weltrowski/TTM fot. Mieszko Weltrowski/TTM fot. Mieszko Weltrowski/TTM fot. Mieszko Weltrowski/TTM fot. Mieszko Weltrowski/TTM fot. Mieszko Weltrowski/TTM fot. Mieszko Weltrowski/TTM

W czasie imprezy opublikowano jednak tragiczną informację. Zmarł jeden z uczestników zawodów. Do zdarzenia doszło na mecie. Zawodnikowi została udzielona natychmiastowa pomoc przez służby ratownicze i medyczne. Niestety, nie udało się przywrócić funkcji życiowych. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24