15.02.2020 14:30 1 raz

Kupią sto żaglówek, by uczcić stulecie powrotu Pomorza do Polski

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

To ma być symboliczny projekt w setną rocznicę powrotu Pomorza w granice Rzeczypospolitej. Z tej okazji pomorskie samorządy kupią 100 łodzi żaglowych dla mieszkańców. Do akcji przyłączyły się samorządy z Nordy.

Jak podają władze Pomorza, zakupione w ramach obchodów zaślubin Polski z morzem łodzie będą służyć edukacji wodnej. Pływać będą po wodach Zatoki Gdańskiej, Pętli Żuławskiej i na pomorskich jeziorach.

Deklarację wspólnego przygotowania projektu podpisali marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk, oraz przedstawiciele 23 samorządów z całego regionu, w tym z Pucka, Kosakowa i Władysławowa.

Mamy dostęp do otwartych wód morskich, wód zatokowych, jezior i rzek. Żeglować można nawet przez osiem miesięcy w roku. To doskonałe warunki, by rozwijać i przekazywać kolejnym adeptom tradycje morskie i żeglarskie, by budować naszą pomorską tożsamość – mówił marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Projekt zakłada budowę stu łodzi żaglowych.

Będą to nowoczesne jednostki, które sprostają bardzo szerokim wymaganiom. Dzięki nim amatorzy będą mogli stawiać pierwsze kroki na wodzie, ale i zawodowi żeglarze będą zadowoleni – zaznaczył marszałek Struk.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24