15.02.2020 13:30 0 raz

Ergo Arena coraz bardziej przyjazna dla niepełnosprawnych

Fot. Dominik Paszliński/Gdansk.pl

Nie jest ważne, czy ktoś jest w pełni zdrowy, czy porusza się na wózku inwalidzkim lub niedosłyszy. Sport i muzyka są dla każdego. Dlatego w hali widowiskowo-sportowej Ergo Arena na granicy Gdańska i Sopotu funkcjonuje już Punkt Informacji dla Osób Niepełnosprawnych, który na wybranych imprezach muzycznych i sportowych pełni funkcję wypożyczalni sprzętu audio dla osób niedosłyszących.

"Hala Ergo Arena wprowadza w tym roku udogodnienia dla osób niedosłyszących, a także dla poruszających się na wózkach inwalidzkich" – czytamy w komunikacie gdańskiego magistratu.

W strefie A1, obok wejścia głównego do obiektu, znajduje się wspomniany punkt informacji, gdzie na czas wydarzeń muzycznych można wypożyczyć sprzęt audio.

W ramach wypożyczalni oferujemy 20 bezprzewodowych odbiorników radiowych wyposażonych w akumulator, pozwalający na pracę do ośmiu godzin. Odbiornik może być wypożyczony ze słuchawkami nagłownymi, pętlą indukcyjną przeznaczoną do użytku z aparatami słuchowymi wyposażonymi w telefoniczną cewkę odbiorczą lub transmiterem umożliwiającym transmisję dźwięku z odbiornika do aparatów słuchowych bądź słuchawek bezprzewodowych. Odbiornik można też podłączyć do innego urządzenia osoby wypożyczającej – informuje Bartosz Tobieński, rzecznik Ergo Areny.

Na tym nie koniec. W hali prowadzona jest także modernizacja podestów dla osób niepełnosprawnych.

Dzięki przeprowadzonym pracom sprawniej będzie można się poruszać, jak i dojechać wózkiem inwalidzkim do specjalnej platformy. Obniżone zostaną także barierki, dzięki czemu zwiększyć ma się komfort i widoczność. W platformach zamontowane zostaną także dodatkowe półki z gniazdkami elektrycznymi – informują gdańscy urzędnicy.

Zaplanowano także "podniesienie standardów pomieszczeń sanitarnych dla osób niepełnosprawnych" na wybranych kondygnacjach.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24