11.02.2020 17:00 1 rp/fb.com

Wynik zbiórki krwi w Pucku przerósł oczekiwania

Źródło: pckziu-puck.pl

W poniedziałek (10 lutego) nastąpiła kulminacja obchodów związanych z 100-leciem Zaślubin Polski z Morzem. Klub HDK PCK Kaper Puck też zakończył akcję, której celem była promocja tego wydarzenia, honorowego krwiodawstwa i Pucka. 100 litrów krwi na 100-lecie zaślubin Polski z morzem okazało się sukcesem, ponieważ podczas akcji udało się zebrać nie 100 a 120 litrów życiodajnego płynu.

Akcja miała jeden główny cel – uzbierać symboliczne 100 litrów krwi z okazji 100-lecia zaślubin. Udało się szybciej niż ktokolwiek mógł się tego spodziewać, a klub z Pucka już dziś chwali się ogromnym sukcesem.

Wyniki przerosły nasze oczekiwania. W przeciągu właściwie dwóch tygodni zebraliśmy ponad 120 litrów krwi – komentuje na Facebooku Tadeusz Cyra, Prezes Klubu HDK PCK Kaper Puck.

Źródło: pckziu-puck.pl

Pierwsza ze zbiórek, o której mowa, w osobnej akcji promującej krwiodawstwo odbyła się już w Połchowie. Kolejne dwie miały miejsce w Pucku. Za nami jednak nawet nie połowa z planowanych wydarzeń, na które można przyjść i pomóc, a przy okazji – wpisać się w ogólnopolskie świętowanie, mimo że pamiętna data 10 lutego przeszła do historii.

Możemy powiedzieć, że przybliżyliśmy ten ważny fakt historyczny szerokiej rzeszy Polaków. Puck pozostanie w świadomości tych odbiorców jako miasto mocno związane z morzem. Wybraliśmy inną drogę niż pozostałe kluby z naszego powiatu. Teraz możemy powiedzieć, że zamykanie się we własnym domu nie przynosi takich efektów jak włączenie w działanie krwiodawców z całego kraju – dodaje Tadeusz Cyra.

Źródło: fb.com

Kolejne zbiórki odbędą się na Starym Rynku w Pucku (24 lutego i 17 kwietnia), w Połowie (14 marca) i przy Komendzie Powiatowej Policji w Pucku (20 marca).


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24