10.02.2020 08:40 0 Gol

Apeeski zagrają w ćwierćfinale Mistrzostw Polski

Podczas Finału Pomorza Juniorek APS Rumia osiągnął swój cel. Apeeski wywalczyły awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski.

Hala sportowa I LO w Rumi przez trzy dni stała się areną zmagań Finału Pomorza Juniorek w siatkówkę, przede wszystkim spotkań siatkarek APS Rumia, które wszystkie mecze rozegrały przed własną publicznością.

Podopieczne trenera Roberta Sawickiego bardzo dobrze rozpoczęły mistrzostwa województwa. W pierwszym meczu Apeeski pokonały Gedanię Gdańsk 3:0. Niestety, w dwóch kolejnych rumianki musiały już przełknąć gorycz porażki. W sobotę (8 lutego) APS przegrał z GAS Gdynia 2:3, a finałowe pojedynki Apeeski zakończyły spotkaniem z GKS Wieżyca Stężyca. GKS zwyciężył 1:3.

Dwa sety grane na przewagi. Wielka walka, duży doping, ale ten mecz był nie do wygrania – napisał po tym meczu APS Rumia, które miał też dobre wiadomości. – Zajmujemy 3. miejsce w województwie pomorskim i awansujemy do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Juniorek.

Przypomnijmy, że ubiegłoroczny Finał Mistrzostw Pomorza Juniorek w Piłce Siatkowej Kobiet, który odbył się w Malborku, był bardzo udany dla APS Rumia. W 2019 roku juniorki APS zajęły trzecie miejsce w wojewódzkim finale. W całych rozgrywkach dotarły aż do półfinału Mistrzostw Polski. W ubiegłym roku tytuł mistrzyń kraju trafił po raz piąty do LTS Legionovii Legionowo. Na drugim miejscu uplasowała się SPS Volley Piła, natomiast brązowe medale wywalczyły zawodniczki KS Pałacu Bydgoszcz.