04.02.2020 08:55 1 rp/TTM

Bezpieczeństwo na drogach na tapecie radnych

Fot.Damian Klechowicz/TTM

W poniedziałek (3 luty) odbyła się XIV sesja Rady Gminy Luzino. W porządku obrad pojawiły się punkty dotyczące głównie zmian w budżecie i poprawy bezpieczeństwa na drogach w gminie Luzino.

Jeden z ważniejszych punktów sesji dotyczył wniosku Regionalnej Izby Obrachunkowej – gmina Luzino została zobowiązana do zwiększenia rezerwy przeznaczonej na zarządzanie kryzysowe.

Fot.Damian Klechowicz/TTM

Dostaliśmy termin usunięcia tej wady prawnej dzisiaj to prostujemy i zmienimy zgodnie z oczekiwaniami regionalnej izby – zapewnia Jarosław Wejer, wójt gminy Luzino.

Podczas obrad pojawił się także temat dotyczący poprawy bezpieczeństwa na drogach w gminie Luzino. Mowa tutaj m.in. o skrzyżowaniu ulic: Wiejskiej, Chłopskiej i Ludowej w Kębłowie.

Po wspólnych komisjach jest także apel do zarządcy drogi, do starosty powiatu o przebudowę skrzyżowania w Kębłowie – dodaje wójt. – Proponujemy budowę ronda lub wyniesionego skrzyżowania i budowę przejść dla pieszych i odpowiedniego oznakowania.

Fot. Archiwum TTM

Fot.Damian Klechowicz/TTM

To niebezpieczne skrzyżowanie, na którym często dochodzi do groźnych wypadków, co zaznaczał wójt. Wyniesione przejście dla pieszych lub wyniesione skrzyżowanie miałoby powstać również m.in. w Wyszecinie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24