03.02.2020 14:48 0 Gol

Arka przegrywa w ostatnim sparingu w Turcji

Piłkarze Arki Gdynia przegrali w czwartym sparingu na zgrupowaniu w Turcji. Jej rywalem był trzeci zespół bułgarskiej Ekstraklasy, zdobywca Pucharu Bułgarii Lokomotiv Plovdic, który pokonał żółto-niebieskich 4:1.

Po pierwszej połowie gdynianie przegrywali 1:2. Wynik meczu w 13. minucie otworzył Ante Aralica, który wykorzystał podanie kolei i pokonał Pavelsa Steinborsa z pięciu metrów. Po 28. minutach było już 2:0 dla bułgarskiej drużyny po trafieniu Umarbaeva. 120. sekund Arka strzeliła kontaktową bramkę autorstwa Michała Nalepy, który golkipera rywali pokonał uderzeniem sprzed pola karnego.

Po zmianie stron do siatki trafiali już tylko zawodnicy Lokomitivu. W 48. minucie prowadzenie podwyższył Illiev, a niespełna 20 minut później, jak się później okazało, wynik meczu ustalił Karagen.

Na tureckim zgrupowaniu gdynianie rozegrali cztery mecze kontrolne. Trzy z nich przegrali i jeden wygrali. Dla piłkarze Arki mecz z Lokomotivem był ostatnim sprawdzianem przed drugą częścią sezonu, która wystartuje 7 lutego. Tego dnia żółto-niebiescy podejmą Cracovię Kraków. Dodajmy, że gdyński klub zaprezentował kadrę, która będzie walczyła o punkty we wiosennej rywalizacji.

ARKA GDYNIA SSA – PIERWSZY ZESPÓŁ WIOSNA 2020 (opis do zdjęcia)

W górnym rządzie od lewej: Marcin Budziński, Damian Zbozień, Frederik Helstrup, Marko Vejinović, Fabian Serrarens, Christian Maghoma, Adam Deja, Davit Skhirtladze, Luka Marić, Jakub Wilczyński, Maciej Jankowski, Mateusz Stepień

W środkowym rzędzie od lewej: Piotr Jasiński – fizjoterapeuta, koordynator sztabu medycznego, Marcin Uznański – fizjoterapeuta, Kamil Antonik, Marcus da Silva, Adam Marciniak, Kacper Krzepisz, Pavels Steinbors, Marcin Skowronek, Marcin Staniszewski, Adam Danch, Marcin Kopczyński, Jakub Wawszczyk, Jakub Frydrych – asystent, trener analityk, Marek Latos – specjalista, odnowy biologicznej

W dolnym rzędzie od lewej: Michał Nalepa, Rafał Siemaszko, Michael Olczyk, Jarosław Krupski – trener bramkarzy, Krzysztof Sobieraj – asystent trenera, Aleksandar Rogić – I trener, Mihajlo Trajković – asystent trenera, Łukasz Radzimiński – trener przygotowania motorycznego i diagnostyki, Paweł Bednarczyk – kierownik drużyny, Matusz Młyński, Santi Samanes, Nemanja Mihajlović

Arka Gdynia – Lokomotiv Plovdiv 1:4 (1:2)

Bramki: Nalepa 30' – Aralica 13', Umarbaev 28', Illiev 48', Karagen 64'

Arka Gdynia: Steinbors – Danch, Maghoma, Marić, Marciniak (73' Wawszczyk) – Deja – Młyński (73' Samanes), Vejinović, Nalepa, Jankowski – Serrarens (56' Mihajlović)

Lokomotiv Plovdiv (wyjściowy): Lukov – Malembana, Almeida, Tomašević, Vitanov, Klapan, Umarbaev, Karagaren, Illiev, Aralica, Akinyemi