28.01.2020 09:19 10 mike/KPP Wejherowo

Nietypowe potrącenie w Gościcinie – i pieszy, i kierowca byli pijani

Zdjęcie ilustracyjne/archiwum

W niedzielny (26 stycznia) wieczór, w Gościcinie doszło do potrącenia pieszego przez kierującego osobowym volkswagenem. Na pozór mogło się wydawać, że jest to zdarzenie drogowe, do których dochodzi, niestety, dość często. Szybko okazało się jednak, że sytuacja jest mniej typowa – zarówno pieszy, jak i kierowca byli pijani.

Do zdarzenia w Gościcinie doszło około godziny 19:00, w okolicach skrzyżowania ulic Słonecznej i Okrężnej. Na miejsce udali się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Ponadto mundurowi udali się do domu kierowcy, który odjechał z miejsca potrącenia. Zarówno 30-letni kierowca jak i 61-letni pieszy zostali zbadani alkotestem, obaj byli nietrzeźwi – mówi asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Okazało się, że kierujący volkswagenem miał 1,5 promila alkoholu w organizmie, a pieszy – ponad dwa promile. Starszy z mężczyzn został odwieziony do szpitala. Najprawdopodobniej do potrącenia doszło poza przejściem dla pieszych. Dalsze czynności w tej sprawie będą prowadzić policjanci z wejherowskiej komendy.

Prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem określonym w art. 178a Kodeksu karnego, za które grozi do dwóch lat więzienia, grzywna i utrata prawa jazdy. Za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu może odpowiadać również pieszy – w takiej sytuacji prawo przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24