24.01.2020 09:30 0 Kwt/Facebook/Zrzutka.pl

Wejherowo: Pobiegną dla Mikołaja, który walczy z glejakiem

Źródło: Zrzutka.pl

Mikołaj Tabisz choruje na nowotwór złośliwy mózgu – glejak IV stopnia. Wejherowianin nie poddaje się w walce z chorobą i już wkrótce rozpocznie specjalistyczne leczenie.

Mikołaj ma zaledwie 24 lata i całe życie przed sobą. Od zawsze był bardzo aktywny sportowo, dlatego teraz jego przyjaciele i rodzina postanowili zorganizować bieg charytatywny. Impreza odbędzie się 9 lutego, czyli w przeddzień urodzin Mikołaja.

Nasz Mikołaj urodził się 10 lutego. Chyba wszelkie wątpliwości co do daty naszego wydarzenia zostały rozwiane. Nie trzeba was namawiać do tego, abyście byli z nami. Jaki jest cel? Spotykamy się, aby wesprzeć finansowo naszego bohatera i jego rodzinę oraz pomóc w leczeniu choroby – informują organizatorzy wydarzenia.

Start i meta wydarzenia znajduje się w Parku Majkowskiego w Wejherowie. W biegu może wziąć udział każda osoba, która chce aktywnie spędzić czas wolny, a także poprzez swoją aktywność pomóc innym. Całość wpisowego przeznaczona jest na pomoc w leczeniu Mikołaja. ZAPISY

Pomóc wejherowianinowi można także, wpłacając pieniądze na portalu Zrzutka.pl.

Mikołaj jest aktywną i młodą osobą. Studiował transport i spedycję, ale ze względu na chorobę, musiał przerwać naukę. Wejherowianin był mistrzem Polski w kickboxingu juniorów. Zrezygnował jednak z tej dyscypliny sportu i rozpoczął trening biegowy.

Więcej informacji na temat innych form pomocy dla wejherowianina można znaleźć tutaj.

Mat. pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24