03.11.2010 15:18 0

Skate Park w Redzie już otwarty!

W Redzie odbyło się uroczyste otwarcie skate parku. Burmistrz Krzysztof Krzemiński podziękował licznie zgromadzonym radnym miejskim za wspólny wysiłek przy realizacji tej inwestycji. Dyrektor MOKSiR Reda p. Jerzy Conradi wspomniał także o zaangażowaniu w projekt obu burmistrzów. Pan Krzysztof Krzemiński zaskoczył wszystkich zakładając rolki i dokonując samemu sprawdzenia nowego obiektu.

Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęły się zawody deskorolkarzy o puchar Burmistrza Miasta Redy. Wśród zgromadzonych ponad 100 osób znalazło się 30 chętnych do uczestnictwa w głównym turnieju. Spośród 5-osobowych grup sędziowie wyłonili finałową 10. Po zakończeniu ich rywalizacji nagrodzonych zostało 6 pierwszych miejsc. Zwycięzcą jamu i zdobywcą Pucharu został Marcin Kossewski z Pruszcza Gdańskiego. Następnie rozegrano konkurencję”best trick”, w której triumfował Marco Łaboszczak, a rozgrywaną systemem pucharowym grę w skate-a wygrał Jakub Marchewka. Na zwycięzców czekały liczne, cenne nagrody takie jak deski, ciuchy i akcesoria skate-owskie ufundowane przez sponsora – firmę Rabat Pomorze (właściciela Sieci 34) oraz miasto Reda.

Za realizację przedsięwzięcia odpowiadał MOKSiR Reda, a bezpośrednio organizacją zajęli się Łukasz Kamiński i prowadzący zawody Przemysław Paduch. Organizatorzy dziękują serdecznie za pomoc i osobiste zaangażowanie burmistrzowi Krzysztofowi Krzemińskiemu, radnej Hannie Janiak i p. Sylwi Beyer.