25.01.2020 09:40 1 Kwt/mat. pras.

Ferie w mundurze zakończą przysięgą

Mat. pras.

Uczniowie pomorskich liceów wybrali mundur i intensywne szkolenie wojskowe na poligonie. Przed dwoma tygodniami w szeregi 7. Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio wcielono nowych żołnierzy. W niedzielę (26 stycznia) o godzinie 10:00 na terenie 7. Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku odbędzie się pierwsza w tym roku przysięga pomorskich terytorialsów.

Po sukcesie ubiegłorocznych „Ferii z WOT” powtórzono akcję także w tym roku. Ochotnicy, którzy wypowiedzą słowa roty przysięgi, ukończyli intensywne 16-dniowe szkolenie podstawowe. Większość z nich stanowi młodzież uczęszczająca do szkół średnich. A to wszystko dzięki realizacji programu „Ferie z WOT”.

Ta zimowa akcja prowadzona przez Wojska Obrony Terytorialnej cieszy się w całym kraju wyjątkowym zainteresowaniem. Ferie z Wojskami Obrony Terytorialnej dają bowiem możliwość realizacji marzeń o zostaniu żołnierzem Wojska Polskiego uczniom szkół średnich, bez konieczności rezygnacji z codziennych, edukacyjnych obowiązków. Z akcji WOT korzystają nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele, którzy w licznym gronie zgłosili swój akces do zasilenia szeregów 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej – wyjaśnia Maciej Szalbierz, rzecznik 7 PBOT.

Zaprzysiężeni terytorialsi swoją służbę pełnić będą w 73. batalionie lekkiej piechoty w Słupsku.

Dowódcą 73. blp jest ppłk Bogusław Haftka, a słupski batalion stanowi, obok 71. batalionu lekkiej piechoty w Malborku, integralną część gdańskiej 7. PBOT. Najbliższa przysięga jest więc kolejnych etapem kompletowania stanu osobowego batalionu z miasta nad Słupią – dodaje Maciej Szalbierz.

  1. Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio zaprasza do koszar 7 Brygady Oborony Wybrzeża w Słupsku wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w tym jednym z najważniejszych dni w życiu każdego żołnierza.

Mat. pras.

Mat. pras.

Mat. pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24