21.01.2020 07:58 0 Gol

Arka rozpoczęła zgrupowanie w Turcji

Fot. Pixabay.com

Piłkarze gdyńskiej Arki rozpoczęli zagraniczną część przygotowań do drugiej części sezonu w PKO Ekstraklasie. Żółto-niebiescy są na zgrupowaniu w Turcji w Antalyi.

Zgrupowanie w Turcji Arka rozpoczęła w miniony weekend 18/19 stycznia.

Gdynianie mieli okazję do zapoznania się z wzorową murawą, na której będą pracować przez najbliższe dwa tygodnie, a przy okazji także z nowymi piłkami, którymi rozgrywane będą wiosenne mecze w PKO Ekstraklasie – informuje gdyński klub. – Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne, tym bardziej, że wszystko odbyło się przy pięknej słonecznej pogodzie. Takich warunków życzylibyśmy sobie przez całe najbliższe dwa tygodnie! – czytamy w komunikacie na oficjalnej stronie Arki Gdynia.

Pierwsze zajęcia gdynianie mieli tego samego dnia po przylocie do Antalay. Trening zaczął się od 15 minut biegu wokół boiska, a wszystko zostało przeprowadzone w kilku grupach. Następnie arkowcy mieli ćwiczenia gimnastyczne na matach oraz z wykorzystaniem gum.

W ruch poszły nowe futbolówki. Wykorzystano je w pozostałej części zajęć, w której pracowano nad podaniami, przyjęciem piłki, szybkością reakcji i grą na jeden kontakt. Tutaj głównym koordynatorem ćwiczeń był pierwszy trener żółto-niebieskich – informuje klub. – Nie możemy zapomnieć o bramkarzach, którzy również mocno otworzyli treningi na tureckim zgrupowaniu. Wszystko pod okiem ich szkoleniowca Jarosława Krupskiego – relacjonuje gdyńska drużyna.

Gdynianie w Turcji mają dziennie dwie jednostki treningowe. Na wtorek (21 stycznia) zaplanowano pierwszy sparing. Arka zmierzy się z Sumqayit FK Azerbejdżan, a początek meczu zaplanowano na 13.30 czasu polskiego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24