16.01.2020 09:45 1 Kwt/KWP Gdańsk

Jaki był 2019 rok dla puckich policjantów?

Źródło: KWP Gdańsk

We wtorek (14 stycznia) policjanci i pracownicy komendy powiatowej w Pucku gościli insp. Krzysztofa Kozelana z Komendanty Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, który uczestniczył w odprawie rocznej puckich policjantów. Komendant Powiatowy Policji w Pucku omówił całoroczną pracę poszczególnych komórek organizacyjnych.

W Komendzie Powiatowej Policji w Pucku odbyła się roczna odprawa służbowa z udziałem pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku. Podsumowano i omówiono wyniki jednostki za ubiegły rok i przedstawiono priorytety do realizacji. Praca puckich mundurowych została oceniona pozytywnie. Policjanci wiele trudu włożyli między innymi w przeprowadzanie licznych działań prewencyjnych i profilaktycznych.

Funkcjonariusze w 2019 roku uczestniczyli łącznie w ośmiu debatach społecznych, których tematem było szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Przekazane w trakcie tych spotkań przez mieszkańców informacje, uwagi i spostrzeżenia zostały zweryfikowane oraz uwzględnione w codziennej służbie. Szczególny nacisk kładziono na poprawę współpracy mieszkańców powiatu z policją w celu wspólnej, bardziej skutecznej walki z lokalnymi zagrożeniami na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Takim skutecznym narzędziem do osiągnięcia tego celu okazała się Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. W 2019 roku za jej pośrednictwem mieszkańcy powiatu wskazali na mapie 548 zagrożeń. Zostały one zweryfikowane i uwzględnione w trakcie codziennych patroli – informują funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Tyko w ciągu minionego roku na terenie powiatu puckiego policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 71 nietrzeźwych kierujących pojazdami i przeprowadzili 40 968 badań na zawartość alkoholu.

Funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali łącznie 111 praw jazdy, w tym 30 za przekroczenie prędkości na obszarze zabudowanym. Ponadto policjanci pracowali przy 744 kolizjach oraz przy 70 wypadkach drogowych – informuje zespół prasowy KWP Gdańsk.

Wiele pracy mieli również funkcjonariusze prewencji. Mundurowi w 2019 roku zarejestrowali łącznie 2189 wykroczeń, najwięcej w okresie letnim. Ponadto 741 osób ukarano mandatami karnymi za popełnione wykroczenia porządkowe i alkoholowe. Co ciekawe, w kategorii bójek i pobić wykrywalność śledczych wyniosła 100%.

Źródło: KWP Gdańsk


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24