14.01.2020 14:02 2 mike/KPP Wejherowo

Udawał policjanta, wpadł w ręce prawdziwych kryminalnych

Zdjęcie ilustracyjne/archiwum

Mimo apeli policjantów i działań prewencyjnych, oszuści, którzy żerują na łatwowierności, przede wszystkim osób w starszym wieku, nadal są skuteczni. Tak było w przypadku 23-latka, który, podając się za policjanta, przekonał 61-letnią mieszkankę powiatu wejherowskiego, by ta wyrzuciła przez okno kilkadziesiąt tysięcy złotych. Oszust trafił już w ręce prawdziwych kryminalnych, a najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

O tym, że metoda oszustwa „na policjanta” nadal się sprawdza, mogła się przekonać 61-latka z powiatu wejherowskiego. Co prawda, mundurowi nie informują, jakich argumentów użył 23-latek, ale był na tyle przekonujący, że skłonił kobietę do wyrzucenia gotówki, w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych, przez okno.

Tym razem prawdziwi funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonej. Sprawą zajęli się także kryminalni z Rumi i Wejherowa oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, którzy wspólnie pracując nad sprawą, ustalili tożsamość i zatrzymali 23-letniego sprawcę przestępstwa. W tracie wykonywanych czynności okazało się, że zatrzymany był poszukiwany na podstawie siedmiu zarządzeń oraz listu gończego – informują policjanci z komendy powiatowej w Wejherowie.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował 23-latka na trzy miesiące. Grozi mu długoletnia kara więzienia.

Ponieważ do policjantów wpłynęły kolejne sygnały o podobnych próbach oszustwa, mundurowi apelują o czujność. Wszystkie próby wyłudzenia pieniędzy powinny być zgłaszane policji. Warto też pamiętać, aby w rozmowach telefonicznych z nieznanymi osobami nie udostępniać swoich danych osobowych ani tych, które dotyczą kont bankowych. Jak wielokrotnie informowali kryminalni, w swoich działaniach operacyjnych nigdy nie żądają przekazania gotówki ani podawania haseł dostępu do konta bankowego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24