05.08.2011 13:56 0

Gdańsk: Złapali złodzieja metalowych kratek

Wczoraj policjanci ze Śródmieścia zatrzymali 16-letniego chłopaka, który ma na swoim koncie szereg kradzieży m.in. metalowych kratek ściekowych, czym stwarzał duże zagrożenie dla kierowców. W ręce policjantów trafił, gdy próbował sprzedać kolejne skradzione kratki. O jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

Wczoraj do komisariatu na Śródmieściu zgłosił się przedstawiciel spółdzielni mieszkaniowej i powiadomił policjantów o kradzieży pięciu metalowych kratek sprzed wejść do bloków mieszkalnych.

Mundurowi natychmiast zajęli się tą sprawą. Uzyskali informację, gdzie najprawdopodobniej sprawca sprzedał skradziony łup. W ustalonym punkcie skupu złomu odzyskali wszystkie kratki. Gdy wykonywali tam czynności procesowe, w pewnym momencie przyszedł młody chłopak z czterema kratkami ściekowymi do sprzedania. Jak się okazało, to był ten sam nastolatek, który sprzedał poprzednie kratki.

Policjanci natychmiast zatrzymali młodego chłopaka i przewieźli do komisariatu. Teraz trwają ustalenia, czy ma on na swoim koncie jeszcze inne kradzieże. O jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24