12.01.2020 18:05 7 NW/UM Rumia

Mieszkańcy Nordy pokazali swoje wielkie serca

Fot. rumia.eu

Kilkudziesięciu wolontariuszy wyszło w niedzielę (12 stycznia) na ulice Wejherowa, by kwestować w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dobrem dzielą się mieszkańcy Małego Trójmiasta Kaszubskiego i udowadniają, że pomaganie jest dziecinnie proste.

Jedna z największych zbiórek charytatywnych na świecie, czyli 28. Finał WOŚP opanował dziś m.in. Wejherowo, Rumię czy Redę. W Wejherowskim Centrum Kultury impreza wystartowała o godzinie 12:30. Wcześniej, przed wejherowskim ratuszem, można było spotkać władze miasta wraz z radnymi, którzy wspólnie zbierali datki na szczytny cel, jakim jest zbieranie środków na zakup nowoczesnego sprzętu do ratowania życia i zdrowia dzieci.

Fot. Grzegorz Renusz

Fot. Grzegorz Renusz

To prawdopodobnie jedyny tak kolorowy dzień w roku, kiedy ludzie w niemal całej Polsce uśmiechają się i z wielką chęcią otwierają swoje serca dla innych. Nie inaczej jest dziś w Wejherowie, gdzie tysiące osób dołączyło już do akcji. Wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami spotkać można nie tylko na ulicach miast ale także w budynku Filharmonii Kaszubskiej. Tam impreza podzielona została na osobne bloki, podczas których na scenie wystąpiło wielu młodych artystów.

Orkiestrę wesprzeć można na różne sposoby, nie tylko poprzez wrzucenie symbolicznej kwoty do kolorowej puszki. Wejherowska Filharmonia na ten dzień przygotowała setki aukcji, w których zdobyć można chociażby voucher na rejs po Zatoce Gdańskiej, kurs na ratownika medycznego czy orkiestrowe gadżety.

Fot. Grzegorz Renusz

Fot. Grzegorz Renusz

Imprezę rozpoczęła Orkiestra Dęta Fermata, która wykonała słynny orkiestrowy hymn. Następnie na Sali Głównej odbył się występ taneczny szkoły „Świat Tańca” państwa Joanny i Jacka Bernaśkiewiczów. Ponadto na scenie zatańczyli także tancerze Elżbiety Czeszejko, a o oprawę muzyczną zadbał m.in. Bartłomiej Fica.

„Wiatru w żagle” dostali nie tylko mieszkańcy Wejherowa ale także Rumi czy Redy, gdzie również nie brakowało atrakcji. W Redzie, a dokładnie w Aquaparku nie brakuje kolorowych puszek, licytacji różnego rodzaju przedmiotów i voucherów czy licznych koncertów i występów artystycznych.

Rumia natomiast w tym roku obrała za cel pobicie zeszłorocznego rekordu, kiedy udało się im zebrać ponad sto tysięcy złotych. O tym czy się uda, poinformujemy już niedługo. Ponadto w Rumi ponownie zorganizowana została zbiórka krwi. Tym razem życiodajnym płynem podzieliło się 138 osób, oddając łącznie rekordową ilość 62,1 litra krwi, podaje rumia.eu.

Fot. rumia.eu

Fot. rumia.eu


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24