10.01.2020 12:28 2 Gol

W sparingach gryfici zagrają m.in. z Widzewem Łódź

Fot. Gryf Wejherowo/archiwum

Siedem spotkań kontrolnych ma zaplanowanych Gryf Wejherowo w zimowym okresie przygotowawczym. Do zajęć po grudniowej przerwie gryfici wrócili we wtorek (7 stycznia).

Tylko dwa zwycięstwa, cztery remisy i aż 14 porażek – z takim bilansem Gryf Wejherowo zakończył pierwszą część sezonu. Ostatnie miejsce w tabeli z 10 punktami na koncie i stratą aż 14 „oczek” do miejsca gwarantującego utrzymanie sprawiają, że druga część sezonu dla gryfitów zapowiada się bardzo trudna. Z jaką formą wejherowianie przystąpią do wiosennej rywalizacji? O tym się dopiero przekonamy. Po święcie Trzech Króli Gryf wrócił do treningów po grudniowej przerwie.

Jak informuje klub, żółto-czarni do drugiej rundy przygotowywać się będą przede wszystkim na terenie Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Dwa razy w tygodniu treningi mają się odbywać w Rumi na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Z kolei trzy razy w tygodniu zajęcia zaplanowano na sali gimnastycznej w Wejherowie. Swoją formę gryfici szlifować będą również w spotkaniach kontrolnych. Rywalami WKS będą: Widzew Łódź, Gwardia Koszalin, KP Starogard Gdański, Stolem Gniewino, Radunia Stężyca, Concordia Elbląg oraz Olimpia Grudziądz.

Trudna sytuacja w tabeli sprawiła, że w barwach żółto-czarnych zimą mają zajść zmiany kadrowe. Jak poinformował klub ze Wzgórza Wolności, grupa zawodników została wystawiona na listę transferową.

Ale czy któryś z piłkarzy odejdzie i przyjdą w ich miejsce nowi za szybko, żeby o tym powiedzieć. Piłkarze mają ważne kontrakty. Jeśli nie znajdą nowych klubów, to nadal będą naszymi zawodnikami – słyszymy w wejherowskiej drużynie. – Jeśli chodzi o sytuację w tabeli, to z matematycznego punktu widzenia musimy liczyć się ze spadkiem.

O tym, które ostatecznie miejsce w tabeli zajmie Gryf pod koniec sezonu, przekonamy się pod koniec maja, na kiedy zaplanowano ostatnią kolejkę II ligi w sezonie 2019/2020. Dodajmy, że pierwsze mecze ligowe w 2020 roku odbędą się na przełomie lutego i marca. W 21. kolejce Gryf zagra na wyjeździe z Resovią.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24