09.01.2020 14:34 0 Gol

Dziewczęta z 'Elektryka' najlepsze w futsalu w powiecie

Fot. archiwum organizatora

Drużyna Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie została zwycięzcą Powiatowej Licealiady w futsalu dziewcząt. Gospodarzem piłkarskim zmagań była hala sportowa PZS nr 2 w Rumi.

W rywalizacji wzięło udział 80 zawodniczek z siedmiu szkół w powiecie wejherowskim. Jak podkreślają organizatorzy, „turniej cieszył się olbrzymim zainteresowaniem i stał na bardzo wysokim poziomie”.

Zwycięzcą turnieju została drużyna Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie, która bezapelacyjnie wygrała wszystkie spotkania. Mecze przyniosły sporo emocji – mówi Andrzej Byczkowski, dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie.

W fazie grupowej „Elektryk” trafił na PZS nr 3 w Wejherowie oraz rumską PZS nr 1. Późniejsi triumfatorzy całych rozgrywek wejherowskiego rywala pokonali 2:1, a drużynę z Rumi 4:0. W półfinale żeńska drużyna PZS nr 2 z Wejherowa nie miała litości dla reprezentacji Niepublicznej Szkoły Rzemiosła z Wejherowa, z którą wygrała 3:0. Z kolei w wielkim finale wejherowianki ponownie spotkały się z grupowym rywalem PZS nr 3. Tak jak i w tamtym przypadku, „Elektryk” wygrał minimalnie jedną bramką. Po końcowym gwizdku było 1:0 dla PZS nr 2.

Klasyfikacja generalna

– I miejsce – Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Wejherowie (Wiktoria Szulc, Kamila Zaklikowska, Ewelina Barra, Angelika Brzeska, Joanna Lezner, Nikola Siecha, Agata Smolińska, Julia Damps, Julia Hebel; opiekun drużyny – Tomasz Kotwica)

– II miejsce – Powiatowy Zespół Szkół nr 3 w Wejherowie

– III miejsce – Powiatowy Zespół Szkół nr 4 w Wejherowie

– IV miejsce – Niepubliczna Szkoła Rzemiosła w Wejherowie

– V miejsce – Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Rumi

– VI miejsce – Powiatowy Zespół Szkół w Redzie

– VII miejsce – Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Rumi


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24