09.01.2020 12:22 6 mike/KWP Gdańsk

Zatrzymania piratów drogowych – rekordzista pędził prawie 140 km/h

Zdjęcie ilustracyjne/archiwum

Ostatnie dni były pracowite dla policjantów z wejherowskiej drogówki. Funkcjonariusze zatrzymali kilku kierowców, którzy znacząco przekroczyli ograniczenie prędkości 50 km/h w terenie zabudowanym. Niechlubny rekord należał do 30-latka, który rozpędził swoją toyotę niemal do 140 km/h na ulicy Gdańskiej w Wejherowie, przekraczając dozwoloną prędkość prawie o 90 km/h.

Według obowiązujących przepisów za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym grozi mandat karny w wysokości 500 złotych, 10 punktów karnych, a przede wszystkim – czasowe zatrzymanie prawa jazdy. Okazuje się jednak, że taki wymiar kary nie na wszystkich działa odstraszająco. Przykładem mogą być ostatnie zatrzymania kierowców przez wejherowską drogówkę. Niechlubny rekordzista, którego zatrzymano do kontroli na ulicy Gdańskiej, przekroczył dozwoloną prędkość o 89 km/h.

Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, ukarali mandatem oraz punktami karnymi – mówi asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Na tej samej ulicy 44-latka, która prowadziła osobową skodę, poruszała się z prędkością 110 km/h. Z kolei na ulicy Gdańskiej – tym razem w Redzie – dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h przekroczył 65-letni kierowca volkswagena passata. Podobnego wykroczenia dopuścił się kierujący samochodem marki Iveco, który został zatrzymany w Wejherowie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24