07.01.2020 14:10 51 mike/KPP Wejherowo

[Film] Policjanci poszukują świadków potrącenia w Rumi

Źródło: screen z Youtube.com

W piątkowe (3 stycznia) popołudnie doszło do groźnego zdarzenia drogowego na ulicy Gdańskiej w Rumi. Kierujący toyotą yaris nie ustąpił pierwszeństwa pieszej i potrącił kobietę, która doznała obrażeń i została przetransportowana do szpitala. Sprawą zajmują się policjanci z rumskiego komisariatu, który apelują o kontakt do wszystkich świadków tego wypadku.

Do opisanego zdarzenia doszło tuż przed godziną 16:00, przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych i ograniczonej widoczności. Na filmie zarejestrowanym samochodową kamerą, który został zamieszczony w serwisie Youtube, widać okoliczności tego wypadku. Do zdarzenia doszło na wysokości przejścia dla pieszych. Kierowca osobowej toyoty nie podjął próby awaryjnego hamowania i być może poruszał się z nadmierną prędkością.

Funkcjonariusze wejherowskiej drogówki zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili oględziny oraz ustalali okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 29-letni kierowca samochodu toyota yaris najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa pieszej, która przechodziła przez przejście dla pieszych, w wyniku czego doszło do potrącenia – mówi asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Po wstępnym przebadaniu poszkodowanej okazało się, że konieczna będzie jej hospitalizacja. Kobieta trafiła do wejherowskiego szpitala. Mundurowi zabezpieczyli samochód sprawcy, a także zatrzymali prawo jazdy 29-latka.

Wszystkie osoby, które były świadkami piątkowego wypadku w Rumi, proszone są o kontakt z tamtejszym komisariatem policji pod numerem telefonu 58 678 30 97. Można też zadzwonić do wejherowskiej komendy (tel. 58 672 97 22).


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24