03.01.2020 12:15 1 raz

Władze Kosakowa zapytają mieszkańców o gminną oświatę

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Wielkimi krokami zbliża się dzień uruchomienia czwartej na terenie gminy Kosakowo szkoły. Wymusza to zmianę obwodów szkolnych. Między innymi w tej sprawie, jak i szeroko pojętej oświaty chcą z mieszkańcami rozmawiać samorządowcy.

"Konsultacje społeczne dotyczące nowego podziału granic obwodów szkolnych w gminie Kosakowo to doskonała okazja, aby zabrać głos w dyskusji na temat edukacji najmłodszych mieszkańców" - zachęcają do udziału w debacie publicznej przedstawiciele gminy Kosakowo.

To bardzo ważny moment dla wielu mieszkańców naszej gminy – informuje Marcin Majek, wójt gminy Kosakowo. – Zmieniamy podział granic obwodów szkolnych, w ten sposób kontynuujemy przygotowania do uruchomienia czwartej szkoły podstawowej. Zapraszam na konsultacje wszystkich zainteresowanych zagadnieniem edukacji najmłodszych w gminie Kosakowo. Zachęcam do dyskusji i przekazywania własnych opinii. To pozwoli przyjąć takie rozwiązania, które najlepiej spełnią społeczne oczekiwania.

Konsultacje odbędą się w dniach 7-9 stycznia w godzinach 17:00-19:00, według poniższego harmonogramu:

— 7 stycznia, w siedzibie byłego budynku Gimnazjum ul. Żeromskiego 11 dla rejonu Suchy Dwór, Pogórze.

— 8 stycznia, w siedzibie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mostach ul. Szkolna 16 dla rejonu Rewa, Mosty, Mechelinki, Pierwoszyno.

— 9 stycznia, w siedzibie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębogórzu dla rejonu Dębogórze, Dębogórze Wybudowanie, Kazimierz, Kosakowo.

Jak podają kosakowscy urzędnicy, propozycje i opinie można również zgłaszać na piśmie na formularzu konsultacyjnym, który jest do pobrania na stronie BIP gminy Kosakowo.

Wypełnione formularze konsultacyjne można przekazywać do 10 stycznia: — do Biura Obsługi Interesanta w Urzędzie Gminy Kosakowo ul. Żeromskiego 69, — drogą elektroniczną na adres: [email protected], — drogą korespondencyjną na adres: Urząd Gminy Kosakowo ul. Żeromskiego 69.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24