05.08.2011 12:58 0

Gdynia: Dwukrotnie pobili i grozili - teraz posiedzą

Na trzy miesiące zostało aresztowanych wczoraj dwóch sprawców rozboju na 44-letnim mieszkańcu Gdyni. Do zdarzenia doszło pierwszego dnia sierpnia w jednym z barów przy ul. Jana z Kolna. Pokrzywdzony zgłosił się na policję dnia następnego i po krótkiej chwili 47-letni oprawca i jego 33-letni wspólnik  znaleźli się w rękach policjantów ze Śródmieścia. Za pobicie, kradzież papierosów i pieniędzy, groźby oraz usiłowanie wymuszenia pieniędzy grozi im teraz do 12 lat pozbawienia wolności. Kara jednak może ulec zwiększeniu z uwagi na ich kryminalną przeszłość.

W miniony wtorek do Komisariatu Policji Gdynia Śródmieście około godz. 17:00 zgłosił się 44-latek, który powiadomił o rozboju dokonanym na jego osobie. Według jego relacji, dzień wcześniej, gdy był w jednym z barów przy ul. Jana z Kolna, podeszło do niego dwóch mężczyzn, którzy go pobili, skopali i zabrali papierosy. Po jakiejś chwili  ponownie go zaatakowali. Uderzając jego głową o ścianę budynku zabrali mu 15 zł. Następnie grozili jemu i jego rodzinie pobiciem. Aby uprawdopodobnić swoje zamiary spisali sobie jego adres zamieszkania z dowodu osobistego. Próbowali także wymusić, aby następnego dnia dał im 500 zł.

Niezwłocznie po zgłoszeniu kryminalni ze Śródmieścia, podejrzewając o ten czyn stałych bywalców tego baru, natychmiast tam się udali. Okazało się, że oprawcy 44-latka przebywali w barze. Sprawcami okazali się 47-letni mieszkaniec Gdyni oraz jego 33-letni wspólnik. Mężczyźni byli już znani policji. W przeszłości dokonywali podobnych czynów.

Zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Wczoraj gdyński sąd po zapoznaniu się ze zgromadzonym przez policję materiałem dowodowym postanowił ich aresztować na okres trzech miesięcy. Za dokonanie rozboju grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24