05.08.2011 12:33 0

Powstanie Pomorska sieć ścieżek rowerowych

Powstanie nowa trasa rowerowa - Turystyczny Szlak Północnych Kaszub. To wspaniała wiadomość dla miłośników dwóch kółek. Szlak będzie wiódł w okolice Gdyni, Wejherowa i Pucka oraz będzie połączony z innymi nadmorskimi ścieżkami rowerowymi.

Pod koniec lipca Wójt Gminy Kosakowo, Jerzy Włudzik podpisał umowę na dofinansowanie projektu przez Unię Europejską. W inwestycji, która ma kosztować prawie 18 mln zł, uczestniczy siedem gmin z powiatu puckiego i wejherowskiego. 11 mln zł pochodzić będzie z funduszów Unii Europejskiej.

Powstanie aż 133 km spójnego i oznakowanego szlaku rowerowego. Droga będzie prowadziła przez m.in. skansen kaszubski w Nadolu czy pałace w Prusewie, Bychowie, Salinie. Nowa ścieżka to wiele atrakcji, ale i malownicze nadmorskie okolice w Powiecie Puckim.

Trakt rowerowy połączony będzie z innymi trasami. W okolicach Pucka będzie można dostać się na ścieżkę, która prowadzi do Krokowej, a stamtąd nad samo morze do Dębek i Białogóry. Z Piaśnicy cykliści będą mogli dojechać aż nad jezioro Żarnowieckie.

Szlaki rowerowe to kolejna propozycja dla turystów. Coraz więcej ścieżek rowerowych to część projektu, który ma przyciągnąć na Pomorze miłośników rowerowego szaleństwa i wydłużyć okres trwania sezonu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24