15.12.2019 12:00 0 Kwt

Ceramika nie tylko od święta. W Kosakowie zakończyła się wystawa

fot. Karina Labuda/TTM

"Ceramika nie tylko od święta" to wystawa, którą zaprezentowano na terenie Biblioteki Publicznej Gminy Kosakowo im. Augustyna Necla. W sobotę (14 grudnia) odbył się jej finisaż.

"Ceramika nie tylko od święta" to wystawa prac Ewy Narloch-Kerszka, mieszkanki gminy Kosakowo.

Mieliśmy okazję zobaczyć wspaniałe prace malarstwa, rzeźbiarstwa, wiele rzeczy wykonanych z gliny. Autorka rzeźb dość że ma taką pasję, to potrafi też się nią dzielić. Uczy dzieci jak tworzyć takie dzieła – wyjaśnia Marcin Majek, wójt gminy Kosakowo.

Wystawa była trzecią tej artystki w murach kosakowskiej Książnicy.

To jest już trzecia wystawa Ewy Narloch-Kerszka w naszej instytucji. To jest trzecia wystawa, zupełnie różna od poprzednich. Pierwsza to były grafiki, potem malarstwo na jedwabiu, a teraz jest to ceramika – mówi Anna Paturej, dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Kosakowo.

Zainteresowanie wystawami tej artystki jest zawsze ogromne.

Całe życie szukam. Szukam kształtów, szukam kolorów. Okres wiosenny był dla mnie związany z tematem morskim. Przyszły święta, więc zaczęłam przygotowywać kolekcję świąteczną – mówi Ewa Narloch-Kerszka, autorka dzieł.

fot. Karina Labuda/TTM fot. Karina Labuda/TTM fot. Karina Labuda/TTM fot. Karina Labuda/TTM fot. Karina Labuda/TTM fot. Karina Labuda/TTM fot. Karina Labuda/TTM fot. Karina Labuda/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24