14.12.2019 09:55 80 Kwt

Rumia: Ksiądz nagle zniknął z parafii, został oskarżony o gwałt

zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com

Ksiądz Michał L. posługiwał w ostatnim czasie w parafii św. Józefa i Judy Tadeusza w Rumi. We wrześniu tego roku zniknął jednak w tajemniczych okolicznościach. Okazało się, że jest oskarżony o gwałt na 17-letniej dziewczynie.

Przed gdańskim sądem stanął ksiądz Michał L., który w ostatnim czasie posługiwał w jednej z rumskich parafii. Mężczyźnie postawiono zarzut dwukrotnego gwałtu, którego miał dokonać na 17-letniej dziewczynie.

Kilka lat temu rodzina zgwałconej nastolatki powiadomiła kurię o gwałcie, księdza zdecydowano się jedynie przenieść do innej parafii. Karą dla niego miało być również spędzenie ponad roku w specjalnym ośrodku poprawczym dla duchownych.

Do zdarzenia miało dojść osiem lat temu, a rodzina o sprawie dowiedziała się dopiero wtedy, gdy dziewczyna targnęła się na własne życie. Pokrzywdzona miała wówczas 17 lat, natomiast ksiądz Michał był znajomym rodziny i wikarym w jednej z gdańskich parafii.

Poszkodowana kobieta przed sądem zarzuca także przełożonym oskarżonego, że chronili sprawcę. Ksiądz nie przyznał się do winy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24