13.12.2019 15:10 14 rp/TTM

Na ul. Kazimierskiej w Redzie jest już bezpieczniej

Fot. Marek Trybański/ TTM

Niespodzianką dla kierowców, którzy poruszają się ulicami Redy, może być wyniesione przejście dla pieszych. Jednak skorzystają z niego nie tylko piesi. Ma ono ułatwić zmotoryzowanym wyjazd z ulicy Wrzosowej w kierunku Obwodowej.

W ramach różnego rodzaju robót drogowych, realizujemy działania również w Ciechocinie – komentuje Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy. – Zrealizowaliśmy fragment ulicy Poprzecznej od nowa, z chodnikami i nawierzchnią asfaltową.

Zmian doczekała się też ulica Kazimierska, która jest bardzo oblegana, ponieważ pomaga kierowcom uniknąć głównego skrzyżowania z Pucką i łączy się z Obwodową. Tą z kolei można później dostać się w kierunku Gdyni, omijając główną arterię.

Ulica, dość osiedlowa, posiada niebezpieczny łuk, z związku z tym widoczność jest słaba, zwłaszcza przy skrzyżowaniu z ulicą Wrzosową – dodaje burmistrz.

Fot. Marek Trybański/ TTM

Fot. Marek Trybański/ TTM

W tym miejscu pojawiło się wyniesione przejście, które ułatwi pieszym przejście ulicą Kazimierską, a na zmotoryzowanych wymusza spowolnienie ruchu. W ten sposób wyjazd z ulicy Wrzosowej w kierunku Obwodowej jest bezpieczniejszy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24