12.12.2019 13:05 1 rp/TTM

Gotowali w podstawówce jak w prawdziwej restauracji – w szczytnym celu

Monika Wejer/TTM

W Szkole Podstawowej nr 9 odbyła się charytatywna i świąteczna zarazem kolacja, którą przygotowało czterech znanych szefów kuchni. Serwowali m.in. śledzia z piernikiem czy deser z burakiem. Podczas akcji udało się zebrać prawie pięć tysięcy złotych.

Hala gimnastyczna na jeden wieczór zamieniła się w ogromną salę restauracyjną, na której kelnerzy-uczniowie podawali gościom wyśmienite dania w świątecznych wersjach. Prawie 100 talerzy, tyle samo uśmiechniętych twarzy i pobudzonych kubków smakowych – tak można podsumować akcję, która odbyła się dzięki inicjatywie Kucharze Pomagają.

Dzięki tej akcji, chcemy pomóc dzieciom, które mają gorszą sytuację materialną – mówił nam Sebastian Cichy, szef kuchni, współorganizator akcji Kucharze Pomagają. – Wykonaliśmy cztery dania, od przystawki po deser, a pomiędzy przygotowaliśmy niespodziankę kulinarną dla gości.

Monika Wejer/TTM

Monika Wejer/TTM

Pomysłodawcą tego kulinarnego wydarzenia była jedna z uczennic, która poprosiła kucharzy o pomoc i zwróciła się z tą samą prośbą do dyrekcji szkoły. Odzew był natychmiastowy.

Nie zastanawialiśmy się długo, choć nie ukrywam, że nie wiedzieliśmy, czy ta akcja się uda – podkreśla Olga Tomaszewska, dyrektor SP nr 9 w Wejherowie. – Zaangażowaliśmy całą szkolną społeczność. Przygotowaliśmy się technicznie, przygotowaliśmy naszych uczniów do roli kelnerów. Zaplanowaliśmy też występy artystyczne – dodaje.

Monika Wejer/TTM

Monika Wejer/TTM

Wszystko po to, aby przybyli goście poczuli się jak w prawdziwej, pięciogwiazdkowej restauracji. Efekt? Przerósł najśmielsze oczekiwania kucharzy i organizatorów. Na stołach pojawiły się takie dania, jak śledź podany z piernikiem, pierś z kaczki z burakiem i morelą, ale też nietypowy deser – mandarynka z czekoladą i burakiem.

Strasznie spodobał nam się śledź z piernikiem, to było ciekawe połączenie – mówiła Monika z Wejherowa. – Chcieliśmy przyjść i pomóc w tym szczytnym celu, poza tym lubimy dobrze zjeść i jak do tej pory, jesteśmy zachwyceni.

Monika Wejer/TTM

Monika Wejer/TTM

Szefowie znanych restauracji i cukierni pokazali się gościom, przygotowując na ich oczach świąteczną przystawkę. Opowiadali też o swojej pasji i inicjatywie Kucharze Pomagają, która coraz częściej pojawia się w naszym regionie. Podczas świątecznej kolacji udało się zebrać łącznie 4900 zł.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24